Pozivamo sve zainteresirane nastavnike, studente i nenastavno osoblje Fakulteta organizacije i informatike da nam se pridruže u čevrtak i petak, 20. i 21. svibnja 2021. na danima međunarodne suradnje – FOI International Days 2021.

Sporazumi su sklopljeni sa Sveučilištem Oulu (Finska), Sveučilištem Deusto (Španjolska) i Koc sveučilištem u Istanbulu (Turska). Ovi bilateralni sporazumi predviđaju razmjenu studenata i nastavnika kroz Erasmus+ program mobilnosti.

U ponedjeljak 17.5. u 16 sati, Filip Hercig, osnivač Mundus-a (Education with Mundus), održat će pozvano predavanje u sklopu nastave na predmetu Mala i srednja poduzeća u Europskoj uniji za studente diplomskog studija Ekonomike poduzetništva i za studente preddiplomskog studija Informacijskih sustava – Poslovni sustavi, u sklopu predmeta Poslovno planiranje i projekti.

12.05.2021, 17:27

Sveučilište u Zagrebu raspisalo je Natječaj za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse u ŠVICARSKOJ za RAZVOJ DIGITALNIH VJEŠTINA (tzv. “TRAINEESHIP IN DIGITAL SKILLS”) u okviru programa Erasmus+ (KA107) za razdoblje mobilnosti od 21. lipnja 2021. do 30. Travnja 2022.

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu dana 30. lipnja 2021. godine organizira dva poludnevna usavršavanja u području javne nabave.

U sklopu Festivala znanosti „Kultura znanosti“ i radionice za djecu predškolske i rane školske dobi „Što računala znaju o dvorcima?“, organizirana je zanimljiva izložba dječjih likovnih radova.

11.05.2021, 14:15

Tvrtka Elsevier je najavila Paneuropsku korisničku konferenciju SciVal i Scopus koja će se održati online od 18. do 20. svibnja 2021. godine.
Konferencija je namijenjena svim korisnicima baze podataka Scopus i platforme SciVal u Europi.
Cilj konferencije je razmjena praktičnih iskustava i znanja, optimiziranje korištenja navedenih e-izvora, pronalaženje mogućnosti za ostvarivanje suradnje s drugim akademskim i znanstvenim ustanovama.
Program konferencije i obrazac za prijavu sudjelovanja možete pronaći ovdje.

11.05.2021, 13:03

Fakultet organizacije i informatike, od strane Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja ovlašteni nositelj, organizira Program izobrazbe u području javne nabave. Program izobrazbe u području javne nabave sastavni je dio Specijalističkog programa izobrazbe. Pohađanje Programa izobrazbe uvjet je za pristupanje pismenom ispitu koji provodi središnje tijelo za javnu nabavu. Polaznicima koji su uspješno položili ispit izdaje se certifikat kojim se potvrđuje posjedovanje znanja i vještina u području javne nabave.

Kreativnost i dječje stvaralaštvo u kombinaciji s dječjom vizijom razvoja znanosti u budućnosti kao i uvijek sjajna su kombinacija. Stoga, svojim programom ovogodišnjem izdanju Festivala znanosti s temom Kultura znanosti pridružio se i Fakultet organizacije i informatike, i to sa dvije radionice namijenjene upravo predškolskoj djeci, ali i školarcima.

10.05.2021, 15:00

Temeljem objavljenog natječaja za izbor jednog nastavnika u znanstveno - nastavno zvanje i radno mjesto izvanrednog profesora (m/ž) u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje informacijskih i komunikacijskih znanosti, za grupu predmeta vezanih uz programsko inženjerstvo i analizu razvoja programa na Katedri za razvoj informacijskih sustava, obavještavamo da je, odlukom Fakultetskog vijeća FOI-ja od 22. travnja 2021. godine, na navedeno radno mjesto odabran dr. sc. Zlatko Stapić.

06.05.2021, 13:41