Interliber, međunarodni sajam knjiga održava se već četrdeset dvije godine i predstavlja središnje mjesto za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja. Na radost svih ljubitelja knjige Sajam će od 12. do 17. studenoga 2019. godine okupiti najznačajnije nakladnike i knjižare. Paviljone 5, 6 i 7a i Kongresnu dvoranu Zagrebačkog velesajma ispunit će više od 380 izlagača iz 13 zemalja (Austrija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Francuska, Hrvatska, Italija, Kina, Nizozemska, Njemačka, Rusija, SAD, Slovenija, Velika Britanija i Sjeverna Irska).

08.11.2019, 12:53

Dan hrvatskih knjižnica, koji se svake godine obilježava 11. studenoga, ustanovilo je 2010. godine Hrvatsko knjižničarsko društvo s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti u javnosti, a u svrhu poticanja inovativnosti, kreativnosti i kvalitete rada svih hrvatskih knjižnica.
Ovogodišnji Dan hrvatskih knjižnica obilježava se uz moto Pronađi svoj ritam – u knjižnici, te tim povodom Hrvatsko knjižničarsko društvo otvara nagradni natječaj pod nazivom „Moj ritam čitanja“. Natječaj traje od 30.10.2019. do 11.11.2019. godine. Detalje natječaja možete vidjeti ovdje.

04.11.2019, 11:36

Knjižnica će u subotu, 2. studentoga 2019. godine biti zatvorena.

30.10.2019, 13:55

Novi katalog Knjižnice FOI ima niz noviteta poput načina prikaza novonabavljene građe, prikaza trenutne raspoloživosti građe bez otvaranja zapisa, novi izgled korisničkog računa. Svaki segment kataloga prilagođen je mobilnim aplikacijama, a tu je i dark mode, odnosno tamni način rada. Za razliku od svijetle funkcije, tamna će  katalog “obojati” u crno i pridonijeti manjem opterećenju vida. Korisnicima sa slabijim vidom i onima koji su osjetljivi na jarko svjetlo omogućiti će bolju vidljivost sadržaja kataloga, pogotovo u noćnim satima. Osim toga tamni način štedi  energiju i produžava vijek baterije mobitela. Boja pozadine bira se u gornjem desnom kutu.

30.10.2019, 13:44

Objavljen je peti, jubilarni broj Konteksta, časopisa Knjižničarskog društva Varaždinske županije, društva koje ove godine obilježava svoju 70. obljetnicu. Kontekst objavljuje radove ne samo iz područja informacijskih i komunikacijskih znanosti i knjižničarstva, već i iz šireg područja kulture naše Županije te time predstavlja mjesto izražavanja i promicanja vlastitog rada. Namijenjen je knjižničnim djelatnicima s područja naše Županije, ali je otvoren i svima koji na bilo koji način mogu dati doprinos njegovom stvaranju i razvoju.

30.10.2019, 13:39

Citiranje i referenciranje primjenom APA stila naziv je radionice Knjižnice koja je za studente završne godine preddiplomskog studija održana 29. listopada 2019. godine u dvorani 2, FOI1. Na radionici se govorilo o važnosti citiranja literature, načinu i oblikovanju referenciranja, kao i najčešćim primjerima citiranja iz pojedinih vrsta publikacija.

29.10.2019, 09:40

Na početku svake akademske godine Knjižnica FOI-ja organizira edukacijske radionice za studente prvih godina na kojima predstavlja Knjižnicu, njezine resurse, službe i usluge. Tako je u utorak, 22. listopada 2019. godine u 17:00 sati na FOI1 u dvorani 1 održana radionica za studente 1. godine Ekonomike poduzetništva. Radionicu je održala Ljiljana Hajdin, mag. bibl. Na radionici je bio 101 student kojima ovim putem zahvaljujemo na odazivu.

23.10.2019, 14:17

Tvrtka ProQuest će u suradnji sa Sveučilištem u Zagrebu održati besplatnu radionicu pod nazivom “ProQuest One Academic Day”, 22. listopada 2019. godine, u 9:30 sati u Auli Sveučilišta u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 14.

Na radionici će biti predstavljene mogućnosti u procesu istraživanja i objavljivanja radova, korištenje platforme ProQuest One Academic koja objedinjuje multidisciplinarne sadržaje različitih platformi i baza podataka. U nastavku će biti prezentirana suradnja ProQuest-a sa Sveučilištem u Zagrebu i Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu.

14.10.2019, 15:05

Izračunat je Indeks vrijednosti (ICV) časopisa Fakulteta organizacije i informatike Journal of information and organizational sciences u bazi Index Copernicus za 2018. godinu.

ICV 2018 za JIOS u ICI Journals Master List database je 110.65.
Više detalja možete vidjeti ovdje.

11.10.2019, 14:18

Svim korisnicima Knjižnice FOI-ja na raspolaganju je slobodno dostupna bibliografska baza podataka pod nazivom IDEAS koja pokriva područje ekonomije. Bazi možete pristupiti ovdje ili na stranici knjižnice, Mrežni izvori literature, Otvoreni pristup.

11.10.2019, 13:46