Jedan od dobitnika nagrade „Luka Ritz - Nasilje nije hrabrost“ student je prve godine FOI-ja Mislav Matijević. Nagrada „Luka Ritz“ dodjeljuje se  tradicionalno u posljednjih devet godina na Međunarodni dan tolerancije, 16. studenoga, u spomen na Luku Ritza, tragično preminulog mladića od posljedica vršnjačkog nasilja.
Nagrade su dodijeljene osobama koje su tokom godine pružale pozitivan primjer svojom aktivnošću u zajednici i nesebično pomagale drugima čineći društvo povezanim i humanijim.
Čestitamo kolegi Mislavu Matijeviću i Tvrtku Šapini!

19.11.2018, 12:56

IGI Global, izdavač znanstvenih publikacija, omogućio je sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu probni pristup na svoje elektroničke zbirke publikacija:
InfoSci-Books je zbirka koja sadrži 4500 e-knjiga među kojima su udžbenici, priručnici, enciklopedije i druga referentna literatura.
InfoSci-Journals je zbirka koja sadrži više od 175 časopisa i 26 000 članaka s cjelovitim tekstom.

05.11.2018, 10:56

U Mjesecu hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenoga) obilježava se Dan hrvatskih knjižnica. Hrvatsko knjižničarsko društvo ustanovilo je 2010. godine Dan hrvatskih knjižnica, koji se svake godine obilježava s ciljem:
- bolje vidljivosti i prepoznatljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti u javnosti,
-upoznavanja s mnogostrukim i važnim poslanjem i ulogom knjižnica u informiranju, obrazovanju i kulturi pojedinaca i zajednice u cjelini te
- suzbijanja stereotipnih predodžbi o knjižnicama i knjižničarima.
Moto ovogodišnjeg Dana hrvatskih knjižnica je Sve knjižnice za sve ljude!

02.11.2018, 15:04

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike organizirala je i održala edukacijske radionice za studente prvih godina preddiplomskih sveučilišnih studija (IPS, EP) i prve godine preddiplomskog stručnog studija (PITUP). Cilj radionica bio je predstaviti knjižnične resurse, službe i usluge koje će studentima pomoći u njihovom akademskom obrazovanju. Od 2. do 18. listopada 2018. godine radionicama je prisustvovalo 470 studenata. Predavačica je bila Ljiljana Hajdin, mag. bibl.

19.10.2018, 09:59

Regionalna hrvatska knjižničarska društva okupila su se u Opatiji gdje je od 10. – 13. listopada 2018. godine održana 43. skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva (HKD). Organizator Skupštine bilo je Hrvatsko knjižničarsko društvo dok su suorganizatori bili Knjižničarsko društvo Rijeka i Gradska knjižnica Rijeka.

18.10.2018, 14:42

ProQuest je omogućio probni pristup na svoje zbirke ProQuest Central i SciTech Premium Collection.
Više o zbirkama i webinarima saznajte u nastavku.

16.10.2018, 00:00

Objavljen je Bilten prinova knjižnične građe, broj 3/2018., koji donosi pregled 94 novonabavljena naslova u knjižnici Fakulteta organizacije i informatike.  U tom razdoblju kupnjom je nabavljeno 57 primjeraka dok je darom nabavljeno 43 primjeraka. U trećem tromjesečju 2018. godine ukupno je nabavljeno 100 primjeraka knjižnične građe.
Sadržaj Biltena možete pregledati ovdje ili na katalogu knjižnice, klikom na Bilteni prinova.

03.10.2018, 13:45

Izdavač Clarivate Analytics predstavio je novu platformu pod nazivom Kopernio.
Namjena platforme je traženje i pristup legalnim PDF-ovima znanstvenih članaka. Pretražuje otvorene časopise, baze podataka i, gdje je to moguće, pretplate sveučilišta te pronalazi najbolju verziju rada.
Instalacija i korištenje platforme su besplatni.

Ikona za pristup nalazi se u gornjem desnom uglu sučelja Web of Science.

02.10.2018, 09:35

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike organizira edukacijske radionice za studente prvih godina preddiplomskih sveučilišnih studija (Informacijski i poslovni sustavi, Ekonomika poduzetništva) i prve godine preddiplomskog stručnog studija (Primjena informacijske tehnologije u poslovanju).  Cilj radionica je predstaviti knjižnične resurse, službe i usluge koje će studentima pomoći da njihovo akademsko obrazovanje bude lakše i uspješnije.

Vrijeme i mjesto održavanja radionica (https://events.foi.hr/):

23.09.2018, 13:25