Održan prijem za FOI-jeve studente sportaše – ostvarili niz sjajnih rezultata, prvenstveno u stolnom tenisu i eSportu

Studentice i studenti FOI-ja, koji su ove akademske godine, ali i prijašnjih, ostvarili izuzetne rezultate na sportskim i esportskim natjecanjima, prisustvovali su prijemu kod Uprave FOI-ja. Dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, prodekanica izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan te prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić su zajedno s trenerom stolnotenisača Ronaldom Ređepom pohvalili napore koje sportaši i esportaši ulažu kako bi postigli zapažene rezultate na razini cijele Hrvatske, ali i izvan nje. Presjek recentnih sportskih rezultata naših FOI-jevaca, koje vodi naš profesor tjelesne i zdravstvene kulture dr. sc. Damir Vučić, donosimo u nastavku…

FOI osvojio petu sezonu Student Esports Tournamenta

Student Esports Tournament, jedan od najpoznatijih studentskih eSport događaja u Hrvatskoj, doživio je povijesni trenutak. Petu sezonu završio je u spektakularnoj LAN završnici koja se održala u prostorima Infobipa, prvog hrvatskog Unicorna, u Zagrebu prošlog vikenda, a pobjedu su odnijeli studenti Fakulteta organizacije i informatike!

21.02.2024, 12:50
Naši eSportaši ovog vikenda u igri za nove medalje na Unisport Zagreb natjecanju

Nakon odličnih rezultata na Unisport Zagreb natjecanju, esport sekcija FOI-ja ide dalje po nove medalje na finalu SET natjecanja (Student Esports Tournament), koje će se održati u razdoblju od 16. do 18. veljače 2024.

FOI ekipa dominantna na UniZG eSport natjecanju – vratili se s dva zlata i dva srebra

Proteklog vikenda, ljubitelji eSporta imali su priliku uživati u spektakularnom natjecanju UniZG eSport koje je okupilo neke od najboljih ekipa iz regije. Fokus natjecanja bio je na popularnim igrama: Counter-Strike 2, Valorant, League of Legends i FC 24. FOI-jeva ekipa, kao jedan od predstavnika akademske zajednice, pokazala je izvanredne vještine te je sudjelovala u finalima svake od navedenih igara.

Dodijeljena priznanja najboljim studentima sportašima Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2022./2023.

Svečanost dodjele priznanja i nagrada najboljim studentima sportašima Sveučilišta u Zagrebu održana je u srijedu, 6. prosinca 2023. u Zagrebu u zgradi SEECEL. Uz FOI-jeve stolnotenisače Karlu Franović, Saru Sušac i Petra Zniku koji su primili priznanja te Domagoja Jakšića koji je dobio priznanje za uspjeh u borilačkim sportovima, svečanosti su prisustvovali i prodekanica za znanost, projekte i međunarodnu suradnju izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan, prodekan za poslovanje i ljudske potencijale izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić te profesor Tjelesne i zdravstvene kulture na FOI-ju dr. sc. Damir Vučić. Naši sportaši ostvarili su iznimne sportske uspjehe u protekloj ak. godini 2022./2023., posebice na Europskom sveučilišnom prvenstvu i na tome im od srca čestitamo!

07.12.2023, 12:57
FOI u petoj sezoni Student Esports Tournament-a

Popularno studentsko natjecanje u igranju video igara ušlo je u svoju jubilarnu petu sezonu. Novi fakulteti, nova rivalstva i preko 350 studenata u borbi za titulu najboljeg studentskog esport tima očekuju se i ove sezone, a FOI je i ove godine sudionik!

01.12.2023, 07:29
Predsjednik Milanović primio studente FOI-ja, osvajače medalja na Europskom sveučilišnom prvenstvu

Studenti Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike Sara Sušac, Karla Franović i Petar Znika sudjelovali su jučer, 21. studenog 2023. na svečanom prijemu u Zagrebu kod predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, koji je održan na Pantovčaku. Svečanosti su prisustvovali hrvatski studenti osvajači medalja na europskim prvenstvima ili svjetskim igrama, a u pratnji naših studenata bio je dr. sc. Damir Vučić, mentor FOI-jevih studenata na svim sportskim natjecanjima.

FOI studenti osvojili A1 Student eChallenge u eSport disciplini Counter-Strike 2

Na nedavno održanom A1 Student eChallenge-u, FOI-jeva ekipa je u eSport disciplini Counter-Strike 2 (CS2) ostvarila veličanstvenu pobjedu nadmašivši jaku konkurenciju iz cijele zemlje. Ovaj uspjeh nije samo pokazatelj njihovih gaming vještina, već i odraz njihovog izvrsnog timskog rada i strateškog razmišljanja.

15.11.2023, 08:52
Na Festivalu nordijskog hodanja i pješačenja najviše sudionika s FOI-ja

Klub nordijskog hodanja Varaždin je i ove godine organizirao Festival nordijskog hodanja i pješačenja na kojem je sudjelovalo preko 100 sudionika, iz različitih dijelova Hrvatske, a najviše studenata Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Sveučilišta  u Zagrebu. Festival je održan u subotu, 28. listopada 2023. u Varaždinu. FOI je uz angažman profesora Damira Vučića, koji svake godine priprema sve sudionike Festivala i natjecanja, i ove godine sudjelovao s više od 60 studenata i djelatnika.

31.10.2023, 11:28
Tema E-sporta na ovogodišnjoj Dignet Days konferenciji

Dignet Days - ovogodišnja poslovno-tehnološka konferencija DignetSoftwarea na kojoj se moglo čuti mnoštvo informacija o raznim novim tehnologijama i novim idejama na području poslovnog softvera održana je proteklog četvrtka, 19. listopada 2023. u Zagrebu. Kao i prethodnih godina, tvrtka organizator, Dignet Software, ugostila je vrhunske stručnjake na području poslovnog softvera, ali i povezanih područja poput financija, dark weba i sličnog, koji su održali predavanja i podijelili svoja iskustva. Jedan od predavača bio je dr. sc. Damir Vučić s Fakulteta organizacije i informatike (SUZG FOI).

23.10.2023, 14:35