Održana druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Od 15. srpnja do 19. srpnja u Bukureštu u Rumunjskoj održana je druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO naziva 'DEMO Summer School', na kojoj su imali prilike sudjelovati i FOI studenti.

Studenti i nastavnice s FOI-ja i ove godine sudjelovali na FON Summer school

U razdoblju od 15. do 19. srpnja 2024. šestero studenata Fakulteta organizacije i informatike: Paula Zadravec i Patrik Klarić (prijediplomski studij Informacijski i poslovni sustavi), Antonija Munjeković, Ivan Šešić i Lara Štefek (prijediplomski studij Ekonomika poduzetništva) te Tea Kučadi (diplomski studij Ekonomika poduzetništva), zajedno s nastavnicama Jelenom Gusić Munđar, mag. math. i Tenom Jagačić, mag. oec., sudjelovali su na ljetnoj školi partnerskog Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu - FON Summer School 2024. Ova ljetna škola održana je na kampusu FON-a u Beogradu, a ovogodišnja tema bila je "Sustainable practice in the financial industry".

Studijski posjet doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji

U ponedjeljak, 15. srpnja 2024., u sklopu studijskog posjeta visokim učilištima u Hrvatskoj, Fakultet organizacije i informatike posjetila je grupa doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji u SAD-u. Riječ je o iskusnim profesionalcima koji su ujedno i studenti na doktorskom studiju iz upravljanja u visokom obrazovanju.

Suradnja s američkim sveučilištima u području razvoja videoigara

Tijekom lipnja 2024. izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, voditelj Laboratorija za dizajn programskih sučelja, internetske servise i videoigre na Fakultetu organizacije i informatike, posjetio je više sveučilišta u SAD-u. Tema posjete bila je suradnja u području razvoja videoigara i novih tehnologija, kroz aktivnosti obrazovanja, znanstvenog rada i praktične poslovne primjene.

Natječaj za sudjelovanju u novom Erasmus+ BIP-u u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „International Communication and Artificial Intelligence“  kojeg organizira Ekonomski fakultet Sveučilišta primijenjenih znanosti u Amsterdamu (eng. Faculty of Business and Economics, Amsterdam University of Applied Sciences) iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i dvoje nastavnika, a program će se održavati u rujnu i listopadu 2024. godine.

Rok za prijavu je 26. lipnja 2024. godine.

Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „IOT FOR HUMANITY“  kojeg organizira Amsterdam University of Applied Sciences iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u studenom i prosincu 2024. godine. Rok za prijavu je 11. lipnja 2024. godine.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održao pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održao je pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“ na FOI-ju.

Studenti i nastavnica FOI-ja sudjelovali na Erasmus+ BIP-u u Poljskoj

Šestero studenata i i jedna nastavnica s Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu su od 6. do 10. svibnja sudjelovali na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP-u) pod nazivom “Educating for Global Competence” kojeg je organiziralo University of Economics in Katowice, Poljska.

Natječaj za sudjelovanje (ne)nastavnog osoblja na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu kojeg organizira FOI

Fakultet organizacije i informatike, u suradnji s jedanaest partnerskih sveučilišta, u razdoblju od 22. do 28. rujna 2024., organizira Erasmus+ kombinirani intenzivni program (Blended Intensive Programme - BIP) pod nazivom „BIP4BIPs“. Postoji mogućnost za sudjelovanje do sedmero zaposlenika FOI-ja.

Sveučilište u Zagrebu objavilo natječaj za Erasmus+ kombinirane intenzivne programe za razdoblje 1. svibnja 2024. do 30. lipnja 2025.

Obavještavamo nastavnike Fakulteta organizacije i informatike da je Sveučilište u Zagrebu otvorilo poziv za dostavu prijedloga Erasmus+ kombiniranih intenzivnih programa (BIP) koji će se provoditi u razdoblju od 1. svibnja 2024. do 30. lipnja 2025.

23.05.2024, 13:24