Ovim putem obavještavamo studentice i studente FOI-ja o mogućnosti obavljanja Erasmus+ stručne prakse u Međunarodnom centru (International Center) na Sveučilištu u Bergenu, Norveška. Rok za prijavu je 1. siječnja 2021.

Obavještavamo Vas kako su objavljene rang-liste za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2020./2021.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja uputilo je u ponedjeljak, 02. studenoga 2020. svim redovitim studentima studijskih programa u STEM područjima znanosti obavijest s uputama za provjeru podataka. Obavijest je poslana na njihove adrese elektroničke pošte evidentirane u sustavu AAI@EduHr u svrhu provedbe dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2020./2021.

Studentima koji razmišljaju o stručnoj praksi u inozemstvu skrećemo pozornost na Program prakse njemačkog gospodarstva za zemlje Zapadnog Balkana te ih pozivamo da prouče što sve omogućuje studentima i mladim diplomantima. Sve detalje možete čuti iz prve ruke na online Zoom predavanju koje će se održavati u dva termina (21. i 29.10.2020.).

Deveti po redu Tjedan karijera 2020. - najveće i najvažnije karijerno događanje za studente u Varaždinu i okolici ove će godine biti održano od 19. do 23. listopada 2020. godine. Dio aktivnosti ove će se godine održavati u online izdanju, a dio uživo na Fakultetu organizacije i informatike. Glavni organizator ovog događanja je Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja.

Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs donio je odluku koja potvrđuje da će Ministarstvo znanosti i obrazovanja i u narednoj akademskoj godini dodjeljivati STEM stipendije. Ukupno će biti dodijeljeno, kao i prijašnjih godina, 3.400 stipendija. STEM stipendije dodjeljuju se studentima u STEM područjima znanosti, kojima pripada i FOI.

Tvrtka HSM Informatika dodjeljuje dvije stipendije za mlade s invaliditetom. Više informacija pročitajte u nastavku.

Želite li pomoći svojim kolegama iz inozemstva koji početkom listopada počinju studirati na FOI-ju, a zasigurno prvi puta dolaze u Varaždin i Hrvatsku? Ako je vaš odgovor da, onda je vrijeme da se prijavite u online FOI Student Buddy program.

Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Republici Hrvatskoj u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za mobilnost i programe Europske unije objavilo je natječaj za stipendije programa Hubert H. Humphrey za akademsku godinu 2021./2022.

Sveučilište u Zagrebu je objavilo rezultate natječaja za Erasmus+ studijski boravak (razmjenu) studenata u ak. godini 2020./21.