Tvrtka DignetSoftware srebrni je sponzor 31. konferencije CECIIS 2020, koja će se održati od 7. do 9. listopada 2020. na FOI-ju u Varaždinu (i po potrebi online). Organizatori konferencije, Fakultet organizacije i informatike te europska mreža EDEN sa zadovoljstvom ponovno surađuju s tvrtkom DignetSoftware, koja je podržala i prošlogodišnje izdanje spomenute konferencije.

S veseljem vas obavještavamo da je otvoren besplatan on-line tečaj o korištenju i istraživanju otvorenih podataka kao jedan od rezultata H2020 projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", na kojem je Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu partner.

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i mreža EDEN – European Distance and e-Learning Network zajedno organiziraju 31. međunarodnu znanstvenu konferenciju CECIIS 2020, koja će se održavati od 7. do 9. listopada 2020. na FOI-ju u Varaždinu. Tema ovogodišnje konferencije je "Inteligentni sustavi - trendovi, budućnost, društvo". Više informacija o konferenciji, kao i o produžetku rokova pročitajte u nastavku.

Obzirom na to da se nastava na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, kao i u većini obrazovnih ustanova u Hrvatskoj, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. odvija isključivo online, već u prvih par dana cijeli FOI-jev sustav je izrazito dobro profunkcionirao i nastava se odvija nesmetano na svim studijima, uz kontinuirano održavanje i nadogradnju vlastite online infrastrukture.

Poštovane kolegice i kolege, obavještavamo vas da je, nastavno na preporuke Svjetske zdravstvene organizacije vezano uz globalnu situaciju sa širenjem koronavirusa te zbog sigurnosti svih sudionika skupa, 43. Međunarodni ICT skup MIPRO 2020 odgođen za jesen. Skup MIPRO 2020 održat će se u Opatiji od 28. rujna do 2. listopada 2020. godine.

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 10th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati u srpnju 2020. godine.

U utorak, 17. ožujka 2020. godine pristupnica mr. sc. Robertina Zdjelar ima javni razgovor vezan uz prijavu teme doktorskog rada.

U ponedjeljak, 3. veljače 2020. godine, asistent Matija Novak obranio je doktorski rad pod naslovom 'EFFECT OF SOURCE-CODE PREPROCESSING TECHNIQUES ON PLAGIARISM DETECTION ACCURACY IN STUDENT PROGRAMMING ASSIGNMENTS' ('UTJECAJ TEHNIKA ZA PREDOBRADU IZVORNOG KODA NA TOČNOST OTKRIVANJA PLAGIJATA U STUDENTSKIM ZADACIMA IZ PROGRAMIRANJA'). Doktorski rad izrađen je pod mentorstvom prof. dr. sc. Dragutina Kermeka i prof. dr. sc. Mike S. Joya.

U petak 13.12.2019 održana je devetnaesta po redu radionica za doktorande.

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.