Ljetni kolektivni godišnji odmor

Kolektivni godišnji odmor na Fakultetu organizacije i informatike počinje u ponedjeljak, 29. srpnja i traje do petka, 16. kolovoza 2024. godine. Želimo vam ugodno ljeto!

25.07.2024, 08:27
FOI trijumfirao na Europskim sveučilišnim igrama - stolnotenisačice osvojile zlato, a stolnotenisači u četvrtini finala

Studentice FOI-ja i stolnotenisačice Sara Sušac i Karla Franović na Europskim sveučilišnim igrama (European University Games), najvećem europskom sveučilišnom natjecanju koje su ove godine održane u Mađarskoj (Miskolc i Debrecen) osvojile su zlatnu medalju za Sveučilište u Zagrebu, igrajući zajedno s Martom Vukelić (KIF) i Andreom Pavlović (PBF). FOI-jev stolnoteniski reprezentativac Sveučilišta u Zagrebu s FOI-ja Petar Znika je izborio četvrtfinale zajedno s Rinom Vidanom (KIF), Aleksom Krstevskim (KIF) i Lovrom Zovkom (EFZG). Uspjeh naših sportaša je izuzetno značajan, obzirom na veliku konkurenciju. Naime, na igrama je sudjelovalo 414 sveučilišta iz 36 država, a ukupno je sudjelovalo 826 ekipa u svim sportovima.

FOI-jevci su europski viceprvaci u esport disciplini League of Legends

Nije tajna da je Fakultet informatike i organizacije prepun esport talenata, a ove godine su ostvarili značajne uspjehe i na europskoj sceni. Nakon osvajanja najpoznatijeg domaćeg studentskog esport natjecanja, Student Esports Tournamenta, ostvarili su i odličan rezultat u League of Legends disciplini i postali europski viceprvaci na prestižnom University Esports Masters turniru

Dobrodošlica brucošima!

Dragi brucoši, dragi studenti, ovom prilikom želimo vas pozdraviti na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike! Dobro došli u zajednicu stručnjaka koja će oblikovati budućnost informacijskog društva, tehnologije, organizacije poslovanja i poduzetničkog djelovanja. Ponosni smo što ste odabrali naš Fakultet za svoje akademsko putovanje i s ponosom vas primamo u našu zajednicu!

Upisi na prijediplomske studije do 22. srpnja: osigurana korisnička podrška za brucoše

Drage brucošice i brucoši, u četvrtak, 18. srpnja 2024. od 08:00 sati su otvoreni online upisi u prvu godinu sveučilišnih (i stručnog) prijediplomskih studija (Informacijski i poslovni sustavi / Ekonomika poduzetništva / Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja). Upisi se odvijaju isključivo putem naše aplikacije upisi.foi.hr.

Studijski posjet doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji

U ponedjeljak, 15. srpnja 2024., u sklopu studijskog posjeta visokim učilištima u Hrvatskoj, Fakultet organizacije i informatike posjetila je grupa doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji u SAD-u. Riječ je o iskusnim profesionalcima koji su ujedno i studenti na doktorskom studiju iz upravljanja u visokom obrazovanju.

CECIIS 2024 - Otvoren sustav za registraciju

U tijeku su registracije za 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

Javno savjetovanje o Prijedlogu Statuta Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu

Na temelju odluke donesene na 10. elektroničkoj sjednici Skupštine Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu održane 9. srpnja 2024. godine, Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu otvara Javno savjetovanje o Prijedlogu Statuta Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu koje će se provoditi u elektroničkom obliku od 10. srpnja 2024. do uključivo 31. srpnja 2024. godine.

11.07.2024, 13:06
Sveučilište u Zagrebu ponovno proglašeno najaktivnijim i najboljim sportskim sveučilištem u Europi!

Sveučilište u Zagrebu ponovno je proglašeno najaktivnijim sportskim sveučilištem u Europi te najboljim sportskim sveučilištem u Europi u 2023. godini! Ova priznanja bit će dodijeljena Sveučilištu na generalnoj skupštini i proslavi 25. obljetnice Europske sveučilišne sportske organizacije (EUSA) 16. studenoga 2024. u Beču.

Novi projekt FOI-jevog startup poduzeća DoMore - predstavljamo aplikaciju Evento koju su osmislili alumni studenti Filip Bel, Jakov Glavina i Patrik Galina

Tim tvrtke DoMore, koja je startala kao studentski startup u Tehnološkom parku Varaždin FOI alumni studenata Filipa Bela, Jakova Glavine i Patrika Galine - trojice entuzijasta posvećenih tehnologiji i inovacijama, s ponosom su predstavili novu web aplikaciju Evento (dostupna na https://evento.sh). Aplikacija je razvijena s ciljem olakšavanja i ubrzavanja traženja događaja na području Varaždinske i Međimurske županije, a namijenjena je svim korisnicima koji žele jednostavan način pretraživanja i filtriranja događaja na tom području.