Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs donio je odluku koja potvrđuje da će Ministarstvo znanosti i obrazovanja i u narednoj akademskoj godini dodjeljivati STEM stipendije. Ukupno će biti dodijeljeno, kao i prijašnjih godina, 3.400 stipendija. STEM stipendije dodjeljuju se studentima u STEM područjima znanosti, kojima pripada i FOI.

Predmet „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“ dostupan je za upis svim studentima koji su upisani na bilo koju sastavnicu (fakultet/akademiju) Sveučilišta u Zagrebu na preddiplomskoj, diplomskoj ili poslijediplomskoj razini studija.

Poštovane studentice i studenti, uoči početka nove akademske godine 2020./2021. objavljujemo pismo dekanice prof. dr. sc. Nine Begičević Ređep studentima Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Poštovane studentice i studenti, podsjećamo vas da temeljem odredbi članka 29. Pravilnika o studiranju na preddiplomskim i diplomskim studijima Sveučilišta u Zagrebu studenti imaju mogućnost ostvarenja prava na horizontalnu mobilnost unutar Sveučilišta.

Poštovane studentice i studenti, u nastavku objavljujemo sve informacije o upisima na preddiplomske i diplomske studije te o upisima u više godine studija Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Upisi u prvu godinu preddiplomskih studija Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu na jesenskom roku odvijat će se isključivo online. Preostale upisne kvote za upis na jesenskom roku objavljene su u sustavu Postani student. Prijave na preddiplomske studije Fakulteta organizacije i informatike obavljaju se putem spomenutog sustava, a više detalja pročitajte u nastavku.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu je u petak, 28. kolovoza 2020., potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu druge faze programa „e-Škole Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)“. Opći cilj programa e-Škole pridonosi jačanju kapaciteta osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava s ciljem osposobljavanja učenika za tržište rada, daljnje školovanje i cjeloživotno učenje.

31.08.2020, 08:39

Poštovane kolegice i kolege, objavljen je novi akademski kalendar za sve studije FOI-ja za akademsku godinu 2020./2021. Početak nastave predviđen je za 28. rujna 2020., a o načinu izvođenja nastave i rasporedu informacije će biti objavljene uskoro.

Nakon pet mjeseci intenzivnih radova na vanjskoj obnovi dijela povijesne zgrade FOI-ja u Habdelićevoj ulici u centru Varaždina, projekt je početkom kolovoza 2020. u potpunosti završen i zgrada je zasjala u novom ruhu. Maksimalno poštujući njen izvorni izgled, ova povijesna zgrada dobila je novu vizuru, a ujedno joj je i povećana energetska učinkovitost.

21.08.2020, 12:34

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras raspisao je Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2019./2020. Rok za prijavu na natječaj je produljen do 31. kolovoza 2020. godine. Više o natječaju pročitajte u nastavku.