Knjižnica FOI-ja postavila izložbu "Novčić po novčić …“ u povodu obilježavanja Svjetskog i Europskog dana novca

Knjižnica FOI-ja organizirala je izložbu pod nazivom „Novčić po novčić …“ kojom studentima, nastavnicima i javnosti predstavlja dio svog bogatog knjižničnog fonda iz područja financija. Izložba je postavljena u prizemlju zgrade FOI1 i može se razgledati od 19. do 22. ožujka 2024. godine.

18.03.2024, 15:32
Obrana doktorskog rada – Antonela Čižmešija

U utorak, 9. travnja 2024. godine, Antonela Čižmešija branit će svoj doktorski rad.

18.03.2024, 12:20
Poziv za dostavu ponuda za usluge izrade studije izvodljivosti

Fakultet organizacije i informatike Varaždin pokreće postupak jednostavne nabave za Uslugu izrade studije izvodljivosti s analizom troškova i koristi za Regionalni centar za predinkubaciju u pametnoj industriji. Rok za dostavu ponuda je 21. ožujka 2024. godine, do 10:00 sati.

14.03.2024, 12:43
Uhvati film na EFR-u

U suradnji s riječkom udrugom SPIRIT, u petak, 15. ožujka u 16:00 sati u dvorani Zagreb biti će prikazano nekoliko odabranih kratkih filmova, uz moderiranje članova udruge.

14.03.2024, 07:28
Studenti i zaposlenici FOI-ja posjetili Fakultet organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu

Čak 24-ero studenata i 9-ero djelatnika Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike posjetilo je Fakultet organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu u periodu od  5. do 7. ožujka 2024. godine.

Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University je gošća predavačica na FOI-ju

Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University, Scott College of Business gošća je predavačica na FOI-ju, gdje je u utorak, 12. ožujka 2024. održala i pozvano predavanje studenticama i studentima te zainteresiranim nastavnicima na temu Developing an entrepreneurial Mindset”.

Objavljen program obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca na FOI-ju: od kriptovaluta i fintecha do upravljanja novcem

Program će se odvijati u razdoblju od 19. do 21. ožujka 2024., a obuhvaća niz različitih aktivnosti na aktualne teme iz područja ekonomije i financija. Namijenjen je FOI studentima, svih studijskih smjerova i godina studija. Teme predavanja obuhvaćaju široki spektar financijskih aspekata, protežući se od kriptovaluta, fintecha do suvremenih strategija upravljanja novcem, pružajući polaznicima sveobuhvatan uvid u dinamičan svijet financija i financijskog tržišta. Predavanja će na FOI-ju održati niz istaknutih FOI alumni studenata, ali i drugih uspješnih pojedinaca i istaknutih profesionalaca koji se bave nizom poduzetničkih aktivnosti u financijskom sektoru.

UNIZG Ciklus - projekt Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu protiv menstrualnog siromaštva

Projekt borbe protiv menstrualnog siromaštva na Sveučilištu u Zagrebu  je oživio. Naši partneri omogućili su nam 200 000 besplatnih menstrualnih potrepština koje su raspoređene na sastavnice Sveučilišta ovog mjeseca. Na FOI je pristiglo oko 4000 besplatnih potrepština.

11.03.2024, 07:36
Na FOI-ju boravili studenti i nastavnice s američkog Penn State-a

Fakultet organizacije i informatike je od 7. do 8. ožujka 2024. godine ugostio studente i nastavnice s prestižnog američkog sveučilišta Penn State.

Održan kick-off sastanak i istraživačka radionica u sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA

U sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA, u utorak, 5. ožujka 2024. održan je kick-off sastanak i istraživačka radionica. Sastanak, održan u hibridnom formatu (na FOI-ju i online), vodila je prof. dr. sc. Blaženka Divjak, glavna istraživačica i voditeljica projekta. Radi se o projektu ukupne vrijednosti 120.000 EUR, financiranom od strane Hrvatske zaklade za znanost, kojem je cilj razviti nove pristupe i metode analitike učenja i umjetne inteligencije koje koriste velike količine podataka generirane (prvenstveno) u sustavima za upravljanje učenjem.