Održan Welcome week za strane studente – ljetni semester ak. godine 2023./2024.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja održao je od 27. veljače do 1. ožujka 2024. godine tzv. Tjedan dobrodošlice za dolazne inozemne studente, koji će putem programa mobilnosti Erasmus+ te bilateralnih sporazuma na FOI-ju studirati u ljetnom semestru ak. godine 2023./24.

Obavijest - raspored nastave za ITDP i PITUP

Objavljeni su rasporedi nastave za studije ITDP i PITUP u centrima Zagreb, Sisak, Križevci i Zabok za ljetni semestar 2023./2024.

02.03.2024, 14:17
Kolegiji koji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

U nastavku pogledajte koji kolegiji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

28.02.2024, 09:01
Objavljen je natječaj za Erasmus+ studijski boravak studenata u ak. godini. 2024./25.

Obavještavamo studente FOI-ja da je Sveučilište u Zagrebu otvorilo natječaj za odlazak na Erasmus+ studijski boravak (razmjenu) u zimskom i ljetnom semestru ak. godine 2024./25. Natječaj je otvoren do 4. ožujka 2024.

Otvorene prijave za 'Speck Product Academy'

U svijetu gdje digitalne inovacije oblikuju način na koji poslujemo i živimo, Product Manageri imaju ključnu ulogu u vođenju proizvoda od ideje do uspjeha na tržištu. Oni su katalizatori inovacija, most između korisnika i razvojnog tima, te stratezi koji vode proizvod kroz ciklus razvoja. Stoga je važno imati stručnjake koji su opremljeni potrebnim znanjem i vještinama kako bi iskoristili potencijal novih proizvoda i tehnoloških rješenja. Upravo je zato ove godine, prvi put, u sklopu Speck Academy, organizirana 'Product Academy'. Osmišljena kako bi pružila studentima i pojedincima završnih godina sveučilišnih studija priliku da steknu duboko razumijevanje upravljanja proizvodima i osposobljenost za uspješno vođenje proizvoda.

Upisi u ljetni semestar ak. godine 2023./2024.

Upisi u ljetni semestar provode se online preko Studomata, aplikacije FOI Upisi i sustava FOI Pay od 12. do 23. veljače 2024.

Studenti FOI-ja kroz model združenih kreativnih učionica (eng. Joint Creative Classroom) dizajnirali i prototipirali aplikacije koje su mentorirali i ocjenjivali stručnjaci iz Ekobita i Spana

Rješavanje problemskih zadataka iz prakse u IT tvrtkama kao model učenja primjenjuje se već niz godina u sklopu redovite nastave na Fakultetu organizacije i informatike. U suradnji s tvrtkom Ekobit iz Varaždina (Span grupacija), u okviru kolegija Analiza i razvoj programa na Diplomskom studiju informatike, kod nositelja kolegija izv. prof. dr  Zlatka Stapića, osamnaest studenata tog studija u zimskom je semestru tekuće ak. godine sudjelovalo u tzv. združenim kreativnim učionicama (eng. JCC - Joint Creative Classroom).

Objavljeni natječaji za stipendiranje studentskih razmjena u više zemalja izvan EU – ak. godina 2024./2025.

Sveučilište u Zagrebu objavljuje natječaj za studentske razmjene u ak. godini 2024./2025. u okviru bilateralne međunarodne razmjene na sveučilištima u Australiji, Japanu, Južnoj Koreji, Kini, SAD-u, Singapuru, Tajvanu, Brazilu, Čileu i Urugvaju.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.

Održan 8. Erasmus+ info dan za studente

U četvrtak, 25. siječnja 2024. godine Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja održao je 8. po redu Erasmus+ info dan. I ove godine su studenti FOI-ja su imali prilike saznati sve o mogućnostima za mobilnost kroz Erasmus+ program koja su im na raspolaganju te čuti iskustva svojih kolega koji su sudjelovali u mobilnostima.