U okviru Horizon2020 – Twinning projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", koji je započeo sa svojim aktivnostima u listopadu 2019. godine, u tjednu od 7. do 11. rujna 2020. održana je ljetna škola.

11.09.2020, 08:01

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu je u petak, 28. kolovoza 2020., potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu druge faze programa „e-Škole Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)“. Opći cilj programa e-Škole pridonosi jačanju kapaciteta osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava s ciljem osposobljavanja učenika za tržište rada, daljnje školovanje i cjeloživotno učenje.

31.08.2020, 08:39

Poštovane kolegice i kolege, otvoren je drugi poziv za prijave za program edukacija iz poduzetničkih vještina u okviru projekta Women in Business kojeg provodi Tehnološki park Varaždin u suradnji s partnerima iz Dunavske regije. Više detalja pročitajte u nastavku.

19.08.2020, 09:36

Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, Varaždin, raspisuje Natječaj za izbor za jednog suradnika u suradničko zvanje i radno mjesto asistenta na projektu Hrvatske zaklade za znanost – za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, na O_HAI4Games – Orkestracija hibridnih metoda umjetne inteligencije u računalnim igrama. Natječaj je objavljen u NN 87/20 dana 29. srpnja 2020. godine.

30.07.2020, 14:05

Fakultet organizacije i informatike je projektni partner na projektu Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 6.

Na projektu E-Digilit 31. svibnja 2020. završilo je prvo izvještajno razdoblje. Projekt traje do 28. veljače 2022. godine, a uključuje partnere iz Turske, Španjolske, Engleske i Hrvatske. Glavni cilj projekta je razviti okruženje za unapređenje digitalne pismenosti u kontekstu digitalne transformacije u visokoškolskom obrazovanju, pridonijeti jačanju kapaciteta visokih učilišta u smislu digitalne pismenosti, olakšati pristup izvorima unapređenja digitalne pismenosti te time omogućiti unapređivanje digitalne pismenosti studenata.

02.07.2020, 09:24

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu među prvim je javnim visokim učilištima u Hrvatskoj koji sredstvima iz europskog projekta uvodi sustav obavezne stručne prakse na preddiplomsku razinu sveučilišnog studija. Radi se jednom od glavnih ciljeva projekta Study4Career, kojim je FOI osigurao gotovo 4 milijuna kuna za unapređenje postojećeg i uvođenje novog modela stručne prakse za studente preddiplomskog studija Informacijski sustavi i Poslovni sustavi.

U ponedjeljak, 4. svibnja 2020. godine u realizaciju je krenuo novi projekt na FOI-ju - Centar kompetencija za digitalnu transformaciju prehrambene industrije na ruralnim područjima (CEKOM).

26.05.2020, 15:36

S veseljem vas obavještavamo da je otvoren besplatan on-line tečaj o korištenju i istraživanju otvorenih podataka kao jedan od rezultata H2020 projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", na kojem je Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu partner.

Projektom „Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike“ želi se doprinijeti sveobuhvatnom ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike (FOI) te pridonijeti povećanju njihove dugoročne konkurentnosti na tržištu rada.

01.04.2020, 09:13