Raspisan natječaj za upis studenata na novi doktorski studij FOI-ja i EFZG-a

Fakultet organizacije i informatike (FOI) te Ekonomski fakultet Zagreb (EFZG), obje sastavnice Sveučilišta u Zagrebu združili su snage i pokrenuli inovativni doktorski studij pod nazivom Upravljanje digitalnim inovacijama. Time je učinjen uzbudljiv korak prema budućnosti znanosti i obrazovanja, jer ovaj studij ima za cilj povezati ekonomiju i informacijske znanosti, stvarajući tako novo interdisciplinarno znanje stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Sretan Uskrs!

Poštovane studentice i studenti, alumniji, suradnici i prijatelji FOI-ja, Uprava i djelatnici Fakulteta organizacije i informatike žele vam sretan Uskrs!

28.03.2024, 14:40
Krenuo novi ciklus FOI-jevog podcasta 'FOI Business Talks'

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u suradnji s Prvom školskom televizijom realizirao osmu podcast emisiju FOI Business Talks – CPSRK edition, u kojoj je gostovao Nikola Horvat, Application and Integration Support Engineer u tvrtki SICK Mobilisis d.o.o. Prva je to emisija u novom ciklusu koju realiziramo u suradnji s pojedincima iz naše alumni zajednice, uz operativnu podršku Centra za podršku studentima i razvoj karijera i Laboratorija za poduzetništvo FOI-ja. Podcast možete poslušati na našem YouTube kanalu.

Obilježen Svjetski i Europski tjedan novca: studenti FOI-ja se detaljnije upoznali sa financijskim tržištem - od kriptovaluta i fintecha do upravljanja novcem

Bogat program tematskih predavanja i radionica iz područja financija i pratećih tehnologija te fintech inovacija u okviru obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca je započeo u utorak, 19. ožujka i odvijao se do 21. ožujka 2024. na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu. Namijenjen je bio svim FOI studentima, ali i zainteresiranim nastavnicima i djelatnicima, a višestruke mogućnosti kako steći veću razinu financijske pismenosti iskoristilo je čak nekoliko stotina studenata informatičkog i ekonomskog usmjerenja.

Započeo program obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca na FOI-ju: od kriptovaluta i fintecha do upravljanja novcem

Program je započeo u utorak, 19. ožujka i odvijat će se do 21. ožujka 2024., a obuhvaća niz različitih aktivnosti na aktualne teme iz područja ekonomije i financija. Namijenjen je FOI studentima, svih studijskih smjerova i godina studija. Teme predavanja obuhvaćaju široki spektar financijskih aspekata, protežući se od kriptovaluta, fintecha do suvremenih strategija upravljanja novcem, pružajući polaznicima sveobuhvatan uvid u dinamičan svijet financija i financijskog tržišta. Predavanja će na FOI-ju održati niz istaknutih FOI alumni studenata, ali i drugih uspješnih pojedinaca i istaknutih profesionalaca koji se bave nizom poduzetničkih aktivnosti u financijskom sektoru.

Na 29. zimskoj školi informatike okupilo se 72 učenika, 112 nastavnika informatike i 9 predavača

I treću godinu za redom, u Čakovcu se održala Zimska škola informatike. Tako se od 17. do 24. veljače na 29. zimskoj školi informatike ZŠI 2024 u Graditeljskoj školi u Čakovcu okupilo 72 učenika, 112 nastavnika informatike (online) i 9 predavača. Polaznici su kroz 11 radionica i tijekom 240 školskih sati usvajali nova znanja iz algoritama, programskih jezika i sl. Radionice su vodili suradnici HSIN-a, uspješni mladi informatičari i bivši natjecatelji, nosioci olimpijskih medalja kao i suradnici iz Čakovca. Voditelji ZŠI bili su Alenka Dogan Capan i Dejan Drabić, alumni FOI-ja.

24.02.2024, 13:24
Suradnja OTP banke i Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu vrijedna 40.000 eura

OTP banka se ponosi činjenicom kako veliku pažnju poklanja suradnji s akademskom zajednicom. Osim što podupire brojne studentske projekte i inicijative, sudjeluje na konferencijama i radionicama, provodi svoj program stipendiranja studenata slabijeg imovnog stanja i studenata s iznimnim sportskim postignućima, OTP banka u kontinuiranoj suradnji s fakultetima pokušava doprinijeti što boljim uvjetima obrazovanja. Pruža podršku studentima omogućujući i stručnu praksu, stvarajući i mjesto gdje studenti mogu ostvariti svoje prvo zaposlenje. Upravo zato je za suradnju sa Sveučilištem u Zagrebu Fakultetom organizacije i informatike te pomoć pri obnovi prostora Fakulteta u Varaždinu izdvojila vrijednih 40.000 eura.

Udruga diplomanata AMAC-FOI organizira pub kviz - prijavite se i zabavite!

Udruga AMAC-FOI organizira prvi ovogodišnji susret diplomanata u neformalnom obliku. Radi se o pub kvizu koji će se održati u petak, 9. veljače 2024. godine u prostoru Info chill zone (Rupa, podrum Fakulteta, Pavlinska 2), s početkom u 18:00 sati.

01.02.2024, 11:04
Članovi Udruge AMAC-FOI ponovno okupljeni na FOI-ju - izabrali novo vodstvo i usvojili Plan rada za 2024.

U petak, 19. siječnja 2024. godine, u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu, održana je izborna skupština Udruge diplomanata, suradnika i prijatelja Fakulteta organizacije i informatike AMAC- FOI. Na skupštini je sudjelovalo 30-ak članova Udruge, a 20 članova s pravom glasa jednoglasnom odlukom je podržalo izv. prof. dr. sc. Katarinu Tomičić-Pupek za novu predsjednicu Udruge, Dejana Drabića za potpredsjednika te Rominu Kelemen za tajnicu.

24.01.2024, 14:56
Poziv na izvanrednu / izbornu Skupštinu Udruge AMAC-FOI

U ime Udruge AMAC-FOI pozivamo sve članove Udruge i one koji to žele postati na Skupštinu koja će biti održana u petak, 19. siječnja 2024. godine, s početkom u 18:00 sati. Nakon službenog dijela Skupštine planirano je zajedničko druženje članova Udruge koji će nazočiti Skupštini.

10.01.2024, 15:36