U Pragu je održan 4. projektni sastanak WAI4PWDs s ciljem potpore osobama s invaliditetom i podizanja kvalitete web pristupačnosti

U Pragu je od 14. do 16. lipnja 2022. održan 4. partnerski sastanak na projektu Web Accessibility and other Initiatives for Persons with Disabilities in EU in Pandemic and other Crisis Times - WAI4PwDs (625053-CITIZ-1-2020-2-RS-CITIZ-NT)". Cilj projekta je podizanje svijesti o potrebama i pravima osoba s invaliditetom te procedurama za osiguravanje web pristupačnosti. U popularnom turističkom odredištu Pragu, naglasak je stavljen na osiguranje pristupačnosti turističkih informacijama i turističkih destinacija osobama s invaliditetom tijekom pandemije.

Održan partnerski sastanak projekta WAI4PwDs

U razdoblju od 26. do 28. travnja 2022. na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i Centru za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar (CTŠ) u okviru međunarodnog projekta „WAI4PwDs - Web Accessibility and Other Initiatives for Persons with Disabilities in Pandemic and Other Crisis Times“, prezentirani su vrijedni rezultati rada na postizanju bolje web pristupačnosti za studente s invaliditetom i ostalim poteškoćama u razvoju za vrijeme pandemije.

Prilika za studente - IC4HEDS – prijava na programe intezivnog učenja

Zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, putovanja i poznanstva? Projekt IC4HEDS će vam to omogućiti, a najbolje od svega programi koji će se izvoditi prilagođeni su studentima svih smjerova! U sklopu projekta IC4HEDS, financiranog putem Interreg programa prekogranične suradnje Mađarska Hrvatska, izvoditi će se dva programa intenzivnog učenja te svi imaju mogućnost osvojiti 4 ECTS bodova. Svi zainteresirani za ovaj program mogu se prijaviti putem forme koja je dostupna OVDJE

Radionica - Alati Internet marketinga – upute za upotrebu
IC4Heds logo

Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM) za studente Fakulteta organizacije i informatike Varaždin u okviru projekta IC4HEDS organizira radionicu za usvajanje novih praktičnih znanja u području internet marketinga. Radionica će se održati u petak 8.10.2021. u multimedijalnoj dvorani TICM-a, s početkom u 9:00 sati.

Web pristupačnost za sve osobe s invaliditetom – održan projektni sastanak u Bugarskoj
WAI4PwDs

U Razlogu (Bugarska) je 08.-10. rujna 2021. održan sastanak članova projekta Web Accessibility and other initiatives for persons with disabilities in EU in pandemic and other crisis times – WAI4PwDs. Sastanak je održan uživo i na daljinu (hibridni sastanak).

Web pristupačnost za sve osobe s invaliditetom – održan projektni sastanak u Rumi
slika projektnog tima

U Rumi je 23.-26. lipnja 2021. održan inicijalni sastanak članova projekta Web Accessibility and other initiatives for persons with disabilities in EU in pandemic and other crisis times – WAI4PwDs. Cilj projekta je promoviranje prava osoba s invaliditetom na pristup javnim, zabavnim, turističkim i obrazovnim sadržajima u Europi tijekom pandemije COVID 19 i u drugim kriznim situacijama.

25.06.2021, 12:54
Odobren projekt namijenjen web pristupačnosti i ostalim inicijativama za osobe s invaliditetom tijekom pandemije i drugih kriznih situacija

Fakultet organizacije i informatike je partner na projektu Web Accessibility and other Initiatives for Persons with Disabilities in EU in Pandemic and other Crisis Times - WAI4PwDs (625053-CITIZ-1-2020-2-RS-CITIZ-NT). Na projektu radi tim FOI-ja u sastavu prof.dr.sc. Valentina Kirinić (voditeljica projekta na FOI-ju), prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš, doc.dr.sc. Mario Konecki, Darko Grabar, mag.inf., Petra Vondra, mag.inf. i mr.sc. Lana Škvorc.

02.03.2021, 16:37
Odobren projekt Udruge Zamisli „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 6“

Fakultet organizacije i informatike je projektni partner na projektu Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 6.

Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.

Održano predavanje na temu “Studenti s invaliditetom i o njima”

U utorak, 08. svibnja 2018. u sklopu projekta Time 4 Science, u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike održano je predavanje na temu “Studenti s invaliditetom i o njima”.