Pozvano predavanje Luke Porobija na temu cybersec regulatornog okvira EU i RH

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava, danas će na FOI 2 (dvorana 1) s početkom u 12:15 sati održati Luka Porobija, partner u Porobija & Špoljarić d.o.o. Porobija je odvjetnik specijaliziran za IT & TMT, s višegodišnjim iskustvom rada s klijentima iz vertikale IT/TMT sektora (infrastruktura, hardver, softver). Kroz radu u IT/TMT sektoru susretao se s problematikom kibernetičke sigurnosti kao sastavnim elementom poslovanja u tehnološkom sektoru, te je savjetovao klijente kako upravljati pravnim rizicima povezanim sa sigurnosnim incidentima.

Pozvano predavanje Vanje Švajcera na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava

Na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava će u utorak, 12. prosinca 2023. na FOI 2 (dvorana 1) pozvano predavanje održati Vanja Švajcer, koji radi kao istraživač računalnih prijetnji u Cisco Talos grupi. Odgovoran je za prikupljanje i analizu podataka o najnovijim računalnim prijetnjama pronađenim u Ciscovim izvorima podataka. Autor je mnogih članaka o zlonamjernim programima i predavač na međunarodnim konferencijama kao što su Virus Bulletin, CARO Workshop, BSides i BalcCon. Od 2000. godine, redoviti je kolumnist računalnog časopisa Mreža. U nadolazećem predavanju Vanja Švajcer razotkriti će studentima dinamični svijet kibernetičke sigurnosti kroz duboko poniranje u analizu zlonamjernog koda.

Učenje temeljeno na igri - održana uspješna ERPsim radionica u suradnji FOI-ja i tvrtke KING ICT

Četvrta ERPsim radionica u suradnji Fakulteta organizacije i informatike i KING ICT-a održana je 11. studenog 2023. na FOI-ju. Radi se o platformi koja omogućuje virtualno učenje SAP sustava kroz scenarije simulacije poslovanja, a pomaže predavačima, studentima, korisnicima, kao i voditeljima poslovanja prilikom učenja i razumijevanja načina rada ERP sustava SAP S/4HANA za upravljanje poslovnim procesima, kao i različitih procesa poslovanja jednog prodajnog poduzeća.

FOI i EFZG pokreću zajednički doktorski studij "Upravljanje digitalnim inovacijama"

Na temu pokretanja združenog doktorskog studija „Upravljanje digitalnim inovacijama“ Fakulteta organizacije i informatike (FOI) i Ekonomskog fakulteta Zagreb (EFZG), u Varaždinu je na FOI-ju u ponedjeljak, 10. srpnja 2023., održan radni sastanak vodstva i nastavnika dvaju fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predloženi studij povezuje ekonomiju i informacijske znanosti čime se potiče stvaranje novih interdisciplinarnih znanja stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

U 4 mjeseca i kroz 15 predavanja 26 FOI-jevih studenata naučilo kako razviti web aplikacije koristeći React tehnologiju na Speck akademiji

U organizaciji s Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, tvrtka Speck je provela i ove godine Speck Akademiju. Radi se o online kolegiju frontend razvoja koji se provodi tijekom ljetnog semestra i namijenjen je studentima od 3. godine prijediplomskih do 2. godine diplomskih studija. Akademija je u potpunosti besplatna za sve polaznike te je pored studenata otvorena i za sve druge pojedince u potrazi za nastavkom obrazovanja.

Mogućnosti ostvarenja mobilnosti u sklopu CEEPUS programa

FOI je partner u čak 3 CEEPUS mreže, u sklopu kojih su moguće mobilnosti na partnerska Sveučilišta, ali i bilo koje drugo Sveučilište unutar država članica CEEPUS programa. Istražite mogućnosti i prijavite se!

Otvoren je natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Sloveniji
BIP Kranj Letak

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intezivni program (BIP) pod nazivom »Organization, Management, Society«, kojeg organizira Sveučilište u Mariboru. Fizički dio održat će se u Kranju na Fakultetu organizacijskih znanosti od 4. do 9. rujna 2023., a može sudjelovati do 4-ero studenata i 1 nastavnik s FOI-ja.Rok za prijavu je 5. lipnja 2023.

Čak 16 popunjenih radionica na Workshop Days u organizaciji CPSRK-a
Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI je u suradnji s poduzećima organizira Workshop Days 2023 s čak 16 stručnih radionica. Drugi Workshop Days održani su u tjednu od 17. do 20. travnja 2023. godine. Više detalja u nastavku.
'Strojno učenje za projekte programskog inženjerstva' tema predavanja španjolskog profesora Luisa de Marcosa Ortege

U sklopu posjete Laboratoriju za primijenjeno programsko inženjerstvo, prof. Luis de Marcos Ortega sa Sveučilišta u Alcalai iz Španjolske održao je pozvano predavanje na temu "Machine Learning for Software Engineering Projects" studentima kolegija Programsko inženjerstvo.

Dvanaestero studenata u WBL radionici o digitalnom marketingu s Arbonom

Dvanaestero studenata prijediplomskih i diplomskih studija Fakulteta organizacije i informatike sudjelovalo je u još jednoj radionici temeljenoj na primjeni 'work based learning' modela rada na temu digitalnog marketinga. Radionica je u veljači i ožujku 2023. provedena kao aktivnost EU projekta Study4Career – Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i  informatike, u okviru kolegija iz područja digitalnog marketinga koje izvodi izv. prof. dr. sc. Iva Gregurec te uz mentorstvo tvrtke Arbona d.o.o., strateškog partnera FOI-ja.