Održana međunarodna konferencija o otvorenim podacima u okviru OBZOR2020 TODO projekta

U razdoblju od 28. studenog do 2. prosinca 2022. godine, u sklopu OBZOR2020 projekta TODO (Twinning Open Data Operational), na kojem je i Fakultet organizacije i informatike jedan od partnera, održana je međunarodna konferencija o otvorenim podacima (International Conference on Open Data) pod nazivom Open Data Challenges and Opportunities in Times of Crisis and Growth.

FOI je postao znanstveni partner deep-tech venture buildera 'Nuqleus' – naprednog startup inkubatora

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu jučer je predstavljen u Zagrebu, a znanstveni partner projekta je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu. Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića (FER).

FOI uspješno sudjelovao na Erasmus BIP programu u Kranju

U organizaciji Fakulteta za organizacijske znanosti Sveučilišta u Mariboru uspješno je održana druga ljetna škola pod nazivom "2nd International Summer School: Organization, Management and Society" - FOV 2022. od 5. do 23. rujna 2022. godine. Zbog kombiniranog onsite i online dijela, ljetna škola izvodila se kao Erasmus+ kombiniran intenzivni program (blended intensive programmes - BIP).  U sklopu BIP programa sufinanciranog od strane Sveučilišta u Zagrebu, u ljetnoj školi je sudjelovala asistentica Antonela Čižmešija, mag. inf. koja je održala predavanje od pod nazivom „Developing Information Literacy Skills and Soft Skills for the Workplace“.

Drugi dan konferencije CECIIS u znaku znanstvenih sekcija i projektnih aktivnosti

Drugi dan međunarodne znanstvene konferencije CECIIS 2022 je osim prezentacija znanstveno istraživačkih radova domaćih i inozemnih znanstvenika, protekao i u znaku projektnih aktivnosti.

U Dubrovniku svečano otvorena CECIIS 2022 konferencija

Nakon 32 godine održavanja u Varaždinu, 33. Međunarodna znanstvena konferencija Central European Conference on Information and Intelligent Systems - CECIIS 2022 je danas, 21. rujna 2022., svečano otvorena u prostorima Sveučilišta u Dubrovniku, i to prvi put u gradu Dubrovniku.

Održani Dani međunarodne suradnje na FOI-ju 2022.

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu su se u organizaciji Ureda za međunarodnu suradnju FOI-ja i ove godine, 26. i 27. svibnja, održavali tradicionalni Dani međunarodne suradnje – FOI International Days 2022.

Počela je nastava na novom specijalističkom studiju FOI-ja 'E-učenje u obrazovanju i poslovanju'

Počela je nastava za prvu generaciju studenata/ica novog poslijediplomskog specijalističkog studija "E-učenje u obrazovanju i poslovanju". Nositelj studija je Fakultet organizacije i informatike, a izvodi ga u suradnji s Filozofskim fakultetom u Zagrebu i Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom (CARNET). Uvodno predavanje održano je 25. ožujka u Fakultetskoj vijećnici na FOI-ju.

Uspješno završen projekt Edu4Games na konferenciji "Game over"

U Zagrebu je u ponedjeljak 21.3.2022. godine održana završna konferencija projekta Edu4Games na kojem je FOI sudjelovao kao projektni partner.

FOI daje mogućnost studiranja i rada ukrajinskim studentima i nastavnicima pogođenima ratom

Svjesni ozbiljnosti situacije i katastrofalnih posljedica koje su zadesile cijelu akademsku zajednicu u Ukrajini, u kojoj je onemogućen normalan rad na fakultetima, FOI je ponudio ukrajinskim sveučilištima mogućnost nastavka studiranja studentima te rada znanstvenicima i nastavnicima.

VIDEO: Intenzivni radovi na obnovi Vile Oršić

Fakultet organizacije i informatike proširuje vlastite kapacitete i uskoro useljava u novu zgradu Vile Oršić, koja bi trebala biti u potpunosti obnovljena najkasnije do kraja ove godine. Obnovom će taj prostor postati novi inkubator za razvoj istraživačkih potencijala i provođenje nastavnih i izvannastavnih aktivnosti studenata i znanstvenika na FOI-ju. U tijeku su intenzivni radovi na unutrašnjem i vanjskom uređenju prostora, kojeg su dronom snimili studenti i članovi IOT Lab-a FOI-ja. Snimku obnove pogledajte ovdje.