„BITNO“ – Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna retroigraonica

U palači Sermage Gradskog muzeja Varaždin (GMV) otvorena je Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna radionica pod nazivom BITN0, autora Siniše Švogera. Suorganizatori izložbe su i Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Sveučilište Sjever i Gradski muzej Varaždin, a podršku pruža i telekomunikacijska tvrtka Magic Net. Prilikom otvorenja izložbe, u srijedu, 17. siječnja 2024., izložba je privukla značajan broj posjetitelja, zaljubljenika u računalnu tehnologiju i sve one koji se s nostalgijom prisjećaju starih računala, igračih konzola i drugih eksponata koji su izloženi u Varaždinu. Izložbu je otvorila dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, koja je pozvala sve da razgledaju i tematsku izložbu o povijesti informatike na FOI-ju (Pavlinska 2).

Predstavljanje knjige Upravljanje rizicima: teorijski koncepti i primjena u poslovnoj praksi

Čast nam je pozvati Vas na predstavljanje knjige „Upravljanje rizicima: teorijski koncepti i primjena u poslovnoj praksi“ autorica prof. dr. sc. Danijele Miloš Sprčić (Ekonomski fakultet u Zagrebu) i dr. sc. Ivane Dvorski Lacković (Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu) koje će se održati 6. lipnja 2023. godine na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu u 12:00 sati (dvorana 3).

Promoviran sveučilišni udžbenik „Marketing - od papirusa do chatbota“ autora prof. dr. sc. Damira Dobrinića

Sveučilišni udžbenik „Marketing - od papirusa do chatbota“ autora prof. dr. sc. Damira Dobrinića, održana je u četvrtak, 1. lipnja 2023. godine u 9:00 sati u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Knjigu je predstavio autor profesor Dobrinić, recenzent knjige prof. dr. sc. Kornelije Rabuzin, a uvodno je prisutne pozdravila dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep.

Knjižnica FOI-ja izradila i virtualnu izložbu u spomen na profesora dr. sc. Miroslava Žugaja

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike izradila je virtualnu izložbu pod nazivom „Prof. dr. sc. Miroslav Žugaj, profesor emeritus : život i djelo“ u čast preminulog profesora FOI-ja, koji je svojim neumornim i predanim radom dao snažan doprinos utemeljenju i djelovanju Fakulteta i akademskoj zajednici u cjelini.

17.05.2022, 11:18
Potpisan Ugovor o korištenju Digitalne knjižnice Knjižnično dokumentacijskog centra Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Na Fakultetu organizacije i informatike, 25. kolovoza 2021., dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep i dekan EFZG-a prof. dr. sc. Jurica Pavičić potpisali su Ugovor o korištenju Digitalne knjižnice Knjižnično dokumentacijskog centra Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Bogat program Festivala znanosti 2019. na FOI-ju

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine u dvadesetak hrvatskih gradova održava 17. Festival znanosti. Svojim programom ovogodišnjem izdanju Festivala s temom "Boje" pridružio se i Fakultet organizacije i informatike.

Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.

Knjižnica FOI-ja i ove godine sudjeluje u volonterskom projektu darivanja knjiga

Pozivamo građane da se od 12. do 23. veljače 2018. godine pridruže akciji te da knjige dostave na adresu Knjižnica FOI, Pavlinska 2, Varaždin, radnim danom od 8:00 do 18:00 sati.

06.02.2018, 10:16
Pokrenut projekt „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 3“

Odobren je projekt „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 3“, na kojem je Fakultet organizacije i informatike projektni partner. Cilj projekta je digitalizacija i prilagodba nastavne literature za slijepe i slabovidne studente.