Listopad je europski mjesec kibernetičke sigurnosti – Što FOI radi po tom pitanju?

Stručnjaci za informacijsku sigurnost jedni su od najtraženijih i najbolje plaćenih stručnjaka u području informatike. Kako bi istinski razumjeli ugroze i ranjivosti informacijskih sustava, ovi stručnjaci moraju razumjeti sve grane informacijskih tehnologija i njihov utjecaj na poslovanje. Njihov je posao savjetovati najvišu upravu i biti dio njenog sustava za upravljanje rizicima poslovanja. U svijetu u kojem informacijski sustavi sve više ovise o vanjskim uslugama, kvalitetni stratezi za upravljanje razvojem i zaštitom informacijskih sustava postali su ključni djelatnici modernih organizacija.

FOI sklopio sporazum s Karlsruhe Institute of Technology u Njemačkoj

Novi bilateralni sporazum između FOI-ja i KIT-ja predviđa razmjenu studenata i nastavnika kroz Erasmus+ program mobilnosti.

Time 4 Science - izv. prof. Vlatka Škokić

On-line Time 4 Science na temu 'Kvalitativne metode u poduzetništvu' održan je danas, 15. rujna 2020.

Poziv studentima da se uključe u online FOI Student Buddy program

Želite li pomoći svojim kolegama iz inozemstva koji početkom listopada počinju studirati na FOI-ju, a zasigurno prvi puta dolaze u Varaždin i Hrvatsku? Ako je vaš odgovor da, onda je vrijeme da se prijavite u online FOI Student Buddy program.

Svečano otvorena novoobnovljena dvorana za praktičnu nastavu - dvorana FINA

Na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (Pavlinska 2, Varaždin), danas, 24. lipnja 2020. je svečano otvorena novoobnovljena dvorana za praktičnu nastavu (laboratorij), koju će od nove akademske godine 2020./2021. moći koristiti svi studenti i nastavnici FOI-ja. Rezultat je to dugogodišnje poslovne suradnje FOI-ja i Financijske agencije, koja je u potpunosti financirala opremanje dvorane, s čak 200 tisuća kuna.

FOI, Neuralab, Infobip i Flow and Form na Digitalnoj karijeri

Na posljednjem meetup-u DIGITALNA KARIJERA, u organizaciji portala Netokracija i našeg Business Cluba FOI, studenti su iz prve ruke mogli čuti što će biti upravo s njihovim karijerama nakon korona krize i u kakvom je stanju cijela IT industrija. Uz osnivača i direktora Netokracije Ivana Brezaka Brkana i foundere IT industrije, u diskusiji je sudjelovala i naša voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja doc. dr. sc. Katarina Pažur Aničić.

Tvrtka Mobilisis opremila prostor za druženje studenata na FOI-ju

Nakon dugogodišnje poslovne suradnje, tvrtka Mobilisis d.o.o. iz Varaždina opremila je prostor za druženje studenata, popularnu Info Chill Zonu u zgradi Fakulteta organizacije i informatike. Novoopremljena prostorija Info Chill Zone u potpunosti je dobila novi izgled – opremljena je novim namještajem i novom tehnologijom tvrtke Mobilisis.

03.06.2020, 08:59
NAJAVA: Okrugli stol 'Umjetna inteligencija – percepcija i stvarnost'

Odbor za suradnju s gospodarstvom i regionalni razvoj Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom i Inovacijskim centrom Nikola Tesla, organizira okrugli stol Umjetna inteligencija – percepcija i stvarnost. Održat će se u petak, 3. srpnja 2020. od 14:00 do 16:30 u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore na zagrebačkoj adresi Rooseveltov trg 2.

Umjetna inteligencija u poslovanju i računalne igre u studijskim programima FOI-ja

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu u skladu sa suvremenim trendovima kontinuirano radi na unaprjeđenju svojih preddiplomskih i diplomskih studijskih programa. Prateći trendove, ali i suvremeno tržište rada, razvoj i unaprjeđenje FOI-jevih studijskih programa ide u smjeru novih modula i izbornosti koju će buduće generacije studenata moći ostvariti. Iskorakom u područja kao što su Razvoj programskih sustava, Umjetna inteligencija u poslovanju, Umreženi sustavi i računalne igre te Analiza i dizajn poslovnih sustava, FOI ulazi u nova, inovativna i interdisciplinarna područja, a sve u skladu s potrebama IT tržišta i tvrtkama koje su kontinuirano naši partneri u procesu razvoja i izvođenja studijskih programa.

FOI isprintao i sklopio gotovo 900 zaštitnih 3D printanih vizira za zaštitu medicinskog osoblja i drugih djelatnika u direktnom kontaktu s građanima

Fakultet organizacije i informatike se tijekom ožujka i travnja 2020. pridružio hvalevrijednoj akciji 3D printanja vizira za zaštitu medicinskog osoblja. FOI je tako iskoristio svu raspoloživu tehnologiju FOI-jevog Internet of Things laboratorija pod vodstvom doc. dr. sc. Borisa Tomaša, kako bi pomogao u izradi okvira i sklapanja vizira koje kao zaštitne maske koriti medicinsko osoblje i ostali djelatnici u direktnom kontaktu s građanima. Ukupno su na FOI-ju isprintana i sklopljena 892 vizira.

24.04.2020, 14:31