Lipanj je na FOI-ju rezerviran za Sajam studentskih proizvoda studenata Ekonomike poduzetništva

Studenti Prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike već niz godina sami osmišljavaju proizvode za tržište i 'prodaju' na Sajmu studentskih proizvoda putem aplikacije koju su razvili njihovi kolege sa studija Informacijski i poslovni sustavi. Sajam će se ove godine održati u utorak, 17. lipnja od 10:00 sati u prostorijama Vijećnice FOI-ja.

17.06.2024, 10:15
Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Konzum d.o.o.

U utorak 11. lipnja 2024. godine u sklopu kolegija Internetski marketing na 1. godini Diplomskog studija Ekonomike poduzetništva održane su prezentacije projektnih rješenja na zadatak predstavljen od strane Maje Šarić, rukovoditeljice digitalnog marketinga poduzeća Konzum plus d.o.o. Projektno rješenje ponudila su 22 studenta podijeljena u 5 timova. Rješenje je uključivalo izradu digitalnog marketinškog plana na temu Employer branding za Gen Z. Rješenja su uspješno prezentirana pred predstavnicama poduzeća Konzum plus d.o.o., Majom Šarić i Katarinom Havaić Tomac te predmetnim nastavnicama.

Pozvano predavanje na FOI-ju održao Boris Mijač iz tvrtke Ars Futura

Na kolegiju Testiranje i kvaliteta programskih proizvoda predavanje na temu "DevOps: iskustva iz prakse" je u ponedjeljak 10. lipnja 2024. održao Boris Mijač, mag. inf. iz tvrtke Ars Futura d.o.o.

Održan prijem za FOI-jeve studente sportaše koji su osvojili medalje na STEM Games natjecanju

Studentice i studenti FOI-ja, koji su ove akademske godine ostvarili izuzetne rezultate na STEM Games natjecanju, prisustvovali su današnjem prijemu Uprave FOI-ja. Dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, prodekanica izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan te prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić, prof. dr. sc. Zlatko Erjavec i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić su pohvalili napore koje sportaši i esportaši ulažu kako bi postigli zapažene rezultate na razini cijele Hrvatske.

06.06.2024, 15:09
CECIIS 2024 - Produljen rok za prijavu radova

U tijeku je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je produljen do 30. lipnja 2024. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

Studenti i djelatnici tri varaždinska fakulteta obilježili Svjetski dan zaštite okoliša

Kako se različite vrste otpada mogu ponovno upotrijebiti, koje se tehnologije mogu koristiti za pročišćavanje zraka i vode, a koje za zaštitu tla te kako se informacijske tehnologije mogu primijeniti u zaštiti okoliša – samo je dio tema koje jučer i danas u Varaždinu svim zainteresiranima predstavljaju djelatnici i studenti Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike, Geotehničkog fakulteta te Tekstilno-tehnološkog fakulteta – studijske jedinice Varaždin.

FOI ponovno podupiratelj IT konferencije Unlock Rab

Prepoznavši vrijednost koju konferencija Unlock Rab predstavlja za IT zajednicu, Fakultet organizacije i informatike ponovno je podržao njezino održavanje.

03.06.2024, 15:04
Natječaj za studente za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „IOT FOR HUMANITY“  kojeg organizira Amsterdam University of Applied Sciences iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u studenom i prosincu 2024. godine. Rok za prijavu je 11. lipnja 2024. godine.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održao pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održao je pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“ na FOI-ju.

Pridružite nam se u obilježavanju Svjetskog dana zaštite okoliša 2024.

Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja, i ove će godine zajedno obilježiti u Varaždinu sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike. Događaj će se odvijati 4. i 5. lipnja 2024. na prostoru Šetališta Ivana Pavla II. od 10:00 do 15:00 sati.