Studenti osmislili rješenja za pametna parking mjesta i predviđanje temperature zraka

Rješavanje problema iz prakse u IT tvrtkama za studente varaždinskog Fakulteta organizacije i informatike nije novost – primjena je to učenja temeljenog na radu i rješavanju problemskih zadataka, koje FOI primjenjuje u sklopu svoje redovite nastave već nekoliko godina. No za ove dvije grupe studenata, varaždinska IT tvrtka Mobilisis osmislila je dva vrlo zahtjevna problemska zadatka sa stvarnom primjenom na komercijalnom tržištu. Skupina od četvero studenata osmislila je pametno rješenje za parkirna mjesta na području grada Dubrovnika, dok je druga četvorka uspješno realizirala projekt predviđanja temperature zraka koristeći tehnologiju pametnih temperaturnih štapova.

Studenti FOI-ja u posjeti partnerskim poduzećima i Tehnološkom parku Varaždin

Studenti Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), koji studiraju na 3. godini preddiplomskog studija Informacijski i poslovni sustavi u srijedu, 19. siječnja i u petak, 21. siječnja su posjetili partnerska poduzeća CROZ, Northwest Agency, Infinum te Tehnološki park Varaždin (TPV)

25.01.2022, 15:35
Prilika za studente - IC4HEDS – prijava na programe intezivnog učenja

Zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, putovanja i poznanstva? Projekt IC4HEDS će vam to omogućiti, a najbolje od svega programi koji će se izvoditi prilagođeni su studentima svih smjerova! U sklopu projekta IC4HEDS, financiranog putem Interreg programa prekogranične suradnje Mađarska Hrvatska, izvoditi će se dva programa intenzivnog učenja te svi imaju mogućnost osvojiti 4 ECTS bodova. Svi zainteresirani za ovaj program mogu se prijaviti putem forme koja je dostupna OVDJE

Radionica - Alati Internet marketinga – upute za upotrebu
IC4Heds logo

Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM) za studente Fakulteta organizacije i informatike Varaždin u okviru projekta IC4HEDS organizira radionicu za usvajanje novih praktičnih znanja u području internet marketinga. Radionica će se održati u petak 8.10.2021. u multimedijalnoj dvorani TICM-a, s početkom u 9:00 sati.

Prilika za studente - IC4HEDS – prijava na programe intezivnog učenja
IC4Heds logo

Zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, putovanja i poznanstva? Projekt IC4HEDS će vam to omogućiti, a najbolje od svega programi koji će se izvoditi prilagođeni su studentima svih smjerova!U sklopu projekta IC4HEDS, financiranog putem Interreg programa prekogranične suradnje Mađarska Hrvatska, izvoditi će se dva programa intenzivnog učenja te svi imaju mogućnost osvojiti 4 ECTS bodova. Svi zainteresirani za ovaj program mogu se prijaviti putem forme koja je dostupna OVDJE.

Sudjelujte u drugom u nizu seminara AI Laba
AI lab graphics

27. svibnja 2021. godine u 19 h bit će održan drugi u nizu seminara u online okruženju platforme Big Blue Button: https://bbb.foi.hr/b/bog-oqm-zzd-edf.

Seminar - "Big data + analiza sentimenta"

8. travnja 2021. goidne u 19:00 sati održat će se prvi u nizu seminara koji organizira Laboratorij za umjetnu inteligenciju (AI Lab) na temu "Big data + analiza sentimenta". Seminar će se održati na daljinu putem BBB sustava za videokonferencije.

FOI uvodi obaveznu stručnu praksu i na preddiplomsku razinu sveučilišnog studija

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu među prvim je javnim visokim učilištima u Hrvatskoj koji sredstvima iz europskog projekta uvodi sustav obavezne stručne prakse na preddiplomsku razinu sveučilišnog studija. Radi se jednom od glavnih ciljeva projekta Study4Career, kojim je FOI osigurao gotovo 4 milijuna kuna za unapređenje postojećeg i uvođenje novog modela stručne prakse za studente preddiplomskog studija Informacijski sustavi i Poslovni sustavi.