Radionica - Alati Internet marketinga – upute za upotrebu

IC4Heds logo

Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM) za studente Fakulteta organizacije i informatike Varaždin u okviru projekta IC4HEDS organizira radionicu za usvajanje novih praktičnih znanja u području internet marketinga. Radionica će se održati u petak 8.10.2021. u multimedijalnoj dvorani TICM-a, s početkom u 9:00 sati.

Studentski rasporedi često su pretrpani mnogobrojnim obvezama na fakultetima pa studenti moraju biti vrlo spretni u planiranju aktivnosti učenja izvan sustava formalnog obrazovanja. Istovremeno, stjecanje dodatnih znanja i vještina predstavlja imperativ ukoliko žele biti konkurentni na tržištu rada. Zato je bitno odabrati one edukacije kojima dobivaju optimalan omjer korisnih znanja i vještina u odnosu na uložen trud i vrijeme.

Svojevrsnim nastavkom radionice održane u svibnju u TICM-u (vidi), Martina Zadravec, stručnjakinja za područje prodaje i akviziciju novih klijenata u poduzeću KG Media, sudionike će voditi kroz proces otvaranja i upravljanja Facebook Business Manager računa i Google Ads računa – radi se o alatima s vrlo utjecajnih platformi za oglašavanje. Studente koji će prvi put sudjelovati, predavačica će kratkim uvodnim dijelom uvesti u područje Internet marketinga pa će radionicu moći lako pratiti i bit će im jednako korisna. U nastavku se nalazi program radionice:

• 9:00-9:15 – Međustobno upoznavanje
  • 9:15-10:45 - Internet marketing:
    • Što je internet marketing?
    • Zašto je važno biti prisutan online?
    • Kanali internet marketinga:
      • Web stranica
      • SEO
      • SEM
      • Google My Business
      • E-mail marketing
      • Društvene mreže – Facebook, Instagram
      • Content marketing
      • Google Ads – kako napisati prodajni oglas
  • 10:45-11:15 – Pauza
  • 11:15 – 13:00 –
    • Otvaranje Facebook Business managera
      • Izrada Traffic oglasa
    • Otvaranje Google Ads računa
      • Kreiranje Google search oglasa

Radionica je namijenjena svim studentima/icama koji žele samostalno nadograđivati svoje znanje, steći nove vještine te čuti puno korisnih informacija i dobrih savjeta iz područja internet marketinga. Radionica će se održati u petak 8.10.2021. u multimedijalnoj dvorani TICM-a, s početkom u 9:00 sati.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti na radionicu do 7. listopada 2021., do 10:30 sati, na mail: knadovez@foi.hr

Ova radionica je druga u nizu od pet radionica koje čine dio projekta Intensive Courses for Higher Education Students (IC4HEDS) s ciljem bolje pripreme studenata za tržište rada, jačanjem njihovih kompetencija. Projekt se provodi u sklopu Programa prekogranične suradnje INTERREG Mađarska-Hrvatska 2014.-2020, TICM ima ulogu glavnog partnera, a ostali partneri na projeku su Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, Sveučilište Pannonia – Sveučilišni kampus u Nagykanizsi te Poslovni inkubator iz Nagykanizse – Nagykanizsa Asset Management Plc.

Radionica čini dio događanja u sklopu proslave Europskog dana suradnje (eng. European Cooperation Day- ECD)