FOI ponovno podupiratelj IT konferencije Unlock Rab

Prepoznavši vrijednost koju konferencija Unlock Rab predstavlja za IT zajednicu, Fakultet organizacije i informatike ponovno je podržao njezino održavanje.

03.06.2024, 15:04
Natječaj za studente za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „IOT FOR HUMANITY“  kojeg organizira Amsterdam University of Applied Sciences iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u studenom i prosincu 2024. godine. Rok za prijavu je 11. lipnja 2024. godine.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održao pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održao je pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“ na FOI-ju.

Pridružite nam se u obilježavanju Svjetskog dana zaštite okoliša 2024.

Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja, i ove će godine zajedno obilježiti u Varaždinu sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike. Događaj će se odvijati 4. i 5. lipnja 2024. na prostoru Šetališta Ivana Pavla II. od 10:00 do 15:00 sati.

Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Varteks d.d.

U sklopu predmeta “Digitalni marketing” na trećoj godini stručnog studija Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja (ITDP) u utorak 28. svibnja 2024. godine održane su prezentacije finalnih projektnih rješenja na zadatak postavljen od strane direktorice marketinga poduzeća Varteks d.d. Vesne Loparić, u suradnji s FOI alumnijima.

Pozvano predavanje: Damir Opsenica, društvo Maritime Center of Excellence

Damir Opsenica, iz društva Maritime Center of Excellence, održat će pozvano predavanje na FOI-ju, u okviru kolegija Digitalno poslovanje, u srijedu, 29. svibnja 2024. s početkom u 12:00 sati na FOI 2 (dvorana 1).

Pozvano predavanje: Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera

U utorak, 28. svibnja 2024., na kolegiju Komuniciranje i virtualni timovi u organizaciji pozvano predavanje održat će Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera.

Prvo veliko League of Legends finale za hrvatske studente na University Esports Masters-u

UNIVERSITY Esports Masters, vodeće natjecanje u video igrama za sveučilišne studente u Europi, trenutno je u završnoj fazi timskih igara (League of Legends i Valorant) u kojoj, kao predstavnik Hrvatske, sudjeluje i Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike

23.05.2024, 09:36
FOI-jevci se sa STEM Games 2024 natjecanja vraćaju s brojnim medaljama

Jedno od najznačajnijih međunarodnih natjecanja za studente STEM Games, koje okuplja gotovo dvije tisuće studenata u području znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike, ove je godine održano od 12. do 17. svibnja 2024. u Umagu. Studenti FOI-ja se sa STEM Games-a vraćaju s čak 10 medalja!

21.05.2024, 13:40
FOI Alumni dan uz 15 godina alumni udruge FOI-ja

Povodom 15 godina od osnivanja alumni udruge, Fakultet organizacije i informatike s ponosom najavljuje godišnji FOI Alumni dan, koji će se održati u utorak, 28. svibnja 2024. godine, u prostorijama FOI 1 na adresi Pavlinska 2 u Varaždinu s početkom u 16:30 sati. Okosnica događanja bit će okrugli stol s istaknutim alumnijima FOI-ja te umrežavanje i druženje bivših studenata, nastavnika i prijatelja Fakulteta.