Prvo veliko League of Legends finale za hrvatske studente na University Esports Masters-u

Objavljeno: 23.05.2024

UNIVERSITY Esports Masters, vodeće natjecanje u video igrama za sveučilišne studente u Europi, trenutno je u završnoj fazi timskih igara (League of Legends i Valorant) u kojoj, kao predstavnik Hrvatske, sudjeluje i Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike

Naši predstavnici su svoja mjesta na ovom prestižnom europskom natjecanju osigurali putem Student Esports Tournamenta, nacionalnog natjecanja u kojem je ove godine sudjelovalo više od 340 studenata iz više od 20 fakulteta diljem zemlje.

U igri League of Legends, popularnoj MOBA igri tvrtke Riot Games, tim Fakulteta organizacije i informatike je ovaj vikend (18. i 19.05.) osigurao plasman na veliko finale turnira koje će se održati 13. srpnja 2024. Studenti FOI-ja su u Playoff dijelu turnira porazili timove iz: Technical University in Košice (Slovačka), Brno University of Technology (Češka) te Bialystok University of Technology (Poljska).

Nagradni fond League of Legends natjecanja iznosi 5.500€, a nagrade za prvo i drugo mjesto 2.500€ i 1.500€.

U VALORANT-u, FPS naslovu već spomenute tvrtke Riot Games, tim Fakulteta organizacije i informatike tek čeka nastup u Playoff fazi turnira koja će se održati nadolazeći vikend: 25. i 26. svibnja, a prvi protivnik na putu do slave im je National University of Physical Education and Sport iz Ukrajine.

Nagradni fond Valorant dijela natjecanja iznosi 5.500€, a Valorant tim koji će se boriti za svoj dio tog kolača čine: Ivan Vincek (Ambassador), Domagoj Sitar (S1tar), Luka  Bračun (Gaudarzz), Luka Kukec (weewoo), Igor Dačnik (Spooker), Goran Horvatić (Pas Kanta) i Borna Belić (s1stem).

Sve najnovije vijesti iz natjecanja mogu se pratiti putem društvenih mreža, a prijenos možete pratiti u subotu 25. svibnja od 12:00 na službenom Twitch kanalu.

Više informacija pronađite ovdje.