Najava 31. radionice za doktorande

U petak, 12. siječnja 2024. s početkom u 14:00h održat će se putem BBB sustava 31. radionica za doktorande. Radionica će započeti zanimljivim pozvanim predavanjem pod nazivom „Veliki jezični modeli i alati za generiranje teksta“ koje će održati prof. dr. sc. Ana Meštrović (Sveučilište u Rijeci, Fakultet informatike i digitalnih tehnologija). Nakon pozvanog predavanja doktorandice i doktorandi će prezentirat svoje istraživačke ideje.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.

Uprava FOI-ja i čelnici Grada Varaždina obišli radove na obnovi Vile Oršić

Dekanica FOI-ja prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep i prodekanica za poslovanje i ljudske potencijale prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa su s gradonačelnikom Varaždina dr. sc. Nevenom Bosiljem i zamjenikom gradonačelnika Miroslavom Markovićem obišle radove na obnovi Vile Oršić – povijesne zgrade u centru grada Varaždina koja će od jeseni biti u potpunosti obnovljena i proširiti kapacitete Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Online nastavu izvodimo na vlastitoj infrastrukturi

Obzirom na to da se nastava na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, kao i u većini obrazovnih ustanova u Hrvatskoj, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. odvija isključivo online, već u prvih par dana cijeli FOI-jev sustav je izrazito dobro profunkcionirao i nastava se odvija nesmetano na svim studijima, uz kontinuirano održavanje i nadogradnju vlastite online infrastrukture.

Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi?

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 10th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati u srpnju 2020. godine.

Obavijest o neodržavanju nastave - otvorenje konferencije CECIIS 2019

Poštovane kolegice i kolege, na Fakultetu organizacije i informatike će se od srijede 2. listopada do petka, 4. listopada 2019. održavati 30. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS - Central European Conference on Information and Intelligent Systems. Kako bi osigurali da svi zaposlenici, nastavnici i studenti Fakulteta mogu sudjelovati na svečanom obilježavaju tridesete godišnjice konferencije, u srijedu 2. listopada 2019. godine neće biti nastave na svim studijima, osim na stručnom studiju PITUP u svim centrima.