Raspisan natječaj za upis studenata na novi doktorski studij FOI-ja i EFZG-a

Fakultet organizacije i informatike (FOI) te Ekonomski fakultet Zagreb (EFZG), obje sastavnice Sveučilišta u Zagrebu združili su snage i pokrenuli inovativni doktorski studij pod nazivom Upravljanje digitalnim inovacijama. Time je učinjen uzbudljiv korak prema budućnosti znanosti i obrazovanja, jer ovaj studij ima za cilj povezati ekonomiju i informacijske znanosti, stvarajući tako novo interdisciplinarno znanje stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

FOI i EFZG pokreću zajednički doktorski studij "Upravljanje digitalnim inovacijama"

Na temu pokretanja združenog doktorskog studija „Upravljanje digitalnim inovacijama“ Fakulteta organizacije i informatike (FOI) i Ekonomskog fakulteta Zagreb (EFZG), u Varaždinu je na FOI-ju u ponedjeljak, 10. srpnja 2023., održan radni sastanak vodstva i nastavnika dvaju fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predloženi studij povezuje ekonomiju i informacijske znanosti čime se potiče stvaranje novih interdisciplinarnih znanja stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

U tijeku prijave za novi cilus Drone Pilot Akademije

Upisujemo drugu generaciju polaznika DRONE PILOT AKADEMIJE (DPA) koju FOI provodi u suradnji s Europskim Talent Centrom Hrvatska – Centrima izvrsnosti Varaždinske županije te uz potporu Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo. Prijave su otvorene ovdje do 15. rujna 2022.

Zašto ekonomika poduzetništva na FOI-ju - upisi 2022.

Ekonomika poduzetništva naziv je sveučilišnog studijskog programa na preddiplomskoj i diplomskoj razini na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, nakon čijeg završetka polaznici stječu naziv sveučilišnog provostupnika/ce ekonomije, odnosno magistra/ce ekonomije. No u čemu je razlika između klasičnih ekonomskih sveučilišnih studijskih programa i Ekonomike poduzetništva na FOI-ju te zbog čega njegovi polaznici nemaju problema sa zapošljavanjem? Više u nastavku...

Umjetna inteligencija u poslovanju i računalne igre u studijskim programima FOI-ja

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu u skladu sa suvremenim trendovima kontinuirano radi na unaprjeđenju svojih preddiplomskih i diplomskih studijskih programa. Prateći trendove, ali i suvremeno tržište rada, razvoj i unaprjeđenje FOI-jevih studijskih programa ide u smjeru novih modula i izbornosti koju će buduće generacije studenata moći ostvariti. Iskorakom u područja kao što su Razvoj programskih sustava, Umjetna inteligencija u poslovanju, Umreženi sustavi i računalne igre te Analiza i dizajn poslovnih sustava, FOI ulazi u nova, inovativna i interdisciplinarna područja, a sve u skladu s potrebama IT tržišta i tvrtkama koje su kontinuirano naši partneri u procesu razvoja i izvođenja studijskih programa.