Natječaj za studente - Ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Studentice i studenti, zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, iskustva, putovanja i poznanstva? U okviru projekta Erasmus+ DEMO - Digital Platform Enterprise nudimo vam mogućnost prijave na drugu međunarodnu ljetnu školu „Digital Platform Enterprise Summer School“ koja će se održati u srpnju ove godine u Bukureštu u Rumunjskoj, kod vodećeg projektnog partnera Politehnica University of Bucharest.

Otvorene prijave za 'Speck Product Academy'

U svijetu gdje digitalne inovacije oblikuju način na koji poslujemo i živimo, Product Manageri imaju ključnu ulogu u vođenju proizvoda od ideje do uspjeha na tržištu. Oni su katalizatori inovacija, most između korisnika i razvojnog tima, te stratezi koji vode proizvod kroz ciklus razvoja. Stoga je važno imati stručnjake koji su opremljeni potrebnim znanjem i vještinama kako bi iskoristili potencijal novih proizvoda i tehnoloških rješenja. Upravo je zato ove godine, prvi put, u sklopu Speck Academy, organizirana 'Product Academy'. Osmišljena kako bi pružila studentima i pojedincima završnih godina sveučilišnih studija priliku da steknu duboko razumijevanje upravljanja proizvodima i osposobljenost za uspješno vođenje proizvoda.

Treći studijski posjet Fakultetu organizacionih nauka (FON) u Beogradu - poziv studentima na prijavu

I ove godine, dvadeset studenata FOI-ja ima priliku posjetiti Fakultet organizacionih nauka (FON) Sveučilišta u Beogradu u sklopu tradicionalnog studijskog putovanja kojeg organizira Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja.

Krenule prijave za AI Business Hackathon

Svi studenti FOI-ja i entuzijasti, pripremite se jer se približava AI Business Hackathon, događaj koji donosi priliku za rješavanje stvarnih poslovnih izazova kroz kreativna AI rješenja. Hackathon će okupiti stručnjake iz područja umjetne inteligencije, inženjere podataka, programere i kreativce kako bi zajednički radili na inovativnim projektima. Prijave su otvorene!

Prijavi se na nagradni natječaj 'Cybersecurity Awareness Competition'

U okviru projekta Erste Cyber Guardian Erste banka organizira nagradni natječaj Cybersecurity Awareness Competition za studente hrvatskih fakulteta. Studentice i studenti FOI-ja, ako sebe vidite kao zaštitnika digitalnog svijeta budućnosti, prijavite svoj case study u formi seminarskog rada na temu "Kao Cyber Guardian zaštiti budućnost digitalnog svijeta (pet savjeta za one koji ne znaju kako se zaštititi od budućih digitalnih prijetnji)". Projekt je sufinancirala Europska unija u sklopu programa Digitalna Europa, poziva za dodjelu bespovratnih sredstava – Jačanje kapaciteta sigurnosno-operativnih centara. Više detalja pronađite u nastavku.

Iskaz interesa za STEM GAMES 2024 arene znanja

Studentice i studenti, želite li iduće godine sudjelovati na najvećem studentskom STEM natjecanju u Hrvatskoj i okušati se u arenama znanja na STEM GAMES 2024? Iskažite svoj interes ovdje i prijavite se do 15. prosinca 2023., nakon čega će organizacijski tim FOI-ja formirati skupine koje će se natjecati u Umagu od 12. do 17. svibnja 2024.

Međunarodna ljetna škola u Austriji

Renomirana tvrtka Infineon Technologies Austria AG organizira ljetnu školu za studente u razdoblju od 18. do 22. rujna 2023. pod nazivom AnaGen „Disruptive methods for the next generation of Chip Design“. Više o prijavama u nastavku!

Otvorene prijave za Huawei 'Seeds for the future' program

Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u suradnji s tvrtkom Huawei Technologies peti put provodi program obrazovanja pod nazivom „Seeds for the Future". Riječ je o programu koji Huawei Technologies od 2008. godine, u okviru globalne inicijative, nudi najboljim studentima iz raznih zemalja s ciljem pružanja aktivnog i praktičnog iskustva učenja, uvida u istraživanje i razvoj, kao i pristupa dijelu Huawei-jeve najnovije visokotehnološke opreme za informacijsko-komunikacijsku tehnologiju (IKT). Prijaviti se mogu i studenti FOI-ja.

Studenti FOI-ja osvojili četvrta mjesta na Digitalnom inovacijskom inkubatoru

U novim prostorima Sveučilišta u Zagrebu, u zgradi Regionalnog centra za razvoj poduzetničkih kompetencija za zemlje jugoistočne Europe – SEECELU, u ponedjeljak, 3. srpnja 2023. godine održano je natjecanje Digitalni inovacijski inkubator kojeg organizira Institut za inovacije. Natjecali su se i timovi s FOI-ja.

Obavijest za studente diplomskih i doktorskog studija FOI-ja - ljetna škola NEMO 2023 u Beču

U razdoblju od 17. do 28. srpnja 2023. OMiLAB (Open Models Laboratory) na Sveučilištu u Beču organizira 9. NEMO ljetnu školu o konceptualnom modeliranju pod motom “Become a digital leader!”.