Prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep, voditeljica Laboratorija za strateško planiranje i odlučivanje FOI-ja i Sabina Rako, pomoćnica ravnatelja i predstojnica Sektora za razvoj i upravljanje uslugama Srca, posjetile su u travnju 2025. Fukuyama University u gradu Fukuyami u Japanu.
Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike sudjeluje kao jedan od ključnih partnera u novom EU projektu ITEO 2.0 – Zajedno jačamo STEM u Međimurju (SF.2.4.06.04.0031), čija je početna konferencija svečano održana 15. travnja 2025. u multimedijalnoj dvorani Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje. Voditelj projektnog tima na FOI-ju je doc. dr. sc. Matija Novak, a članovi su prof. dr. sc. Dragutin Kermek, Marija Maček i Matija Kaniški.
U subotu, 5. travnja 2025. u prostorima Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice obilježen je Svjetski dan zdravlja. Događaj je organiziran u sklopu projekta AIoT4Therapy (Istraživanje i razvoj integriranog AI-IoT rješenja za personalizaciju fizikalne terapije i kineziterapije) kojeg sufinancira Europska unija preko Europskog fonda za regionalni razvoj (SPIN projekt).
Kako digitalne tehnologije mijenjaju obrazovanje i znanstveno istraživanje? Kako osigurati ravnotežu između tehnoloških inovacija i ljudskog pristupa učenju i radu? O ovim temama raspravljalo se na konferenciji Dani e-infrastrukture Srce DEI 2025, koja je 26. i 27. ožujka okupila stručnjake iz akademske i istraživačke zajednice. Svoj doprinos konferenciji dali su i znanstvenici i istraživači s Fakulteta organizacije i informatike (FOI), koji su predvodili rasprave i radionice o inovativnim pedagoškim pristupima, otvorenoj znanosti i primjeni umjetne inteligencije.
Početkom ove godine započeo je projekt AIoT4Therapy – Istraživanje i razvoj integriranog AI-IoT rješenja za personalizaciju fizikalne terapije i kineziterapije u kojemu je partnerska organizacija Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. U projektu sudjeluju i Varaždinska županija, Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice i Dom zdravlja Varaždinske županije.
U srijedu 19. ožujka 2025. započeo je Međunarodni studentski poslovni susret 2025. na temu novih tehnoloških inovacija i poslovnih prilika (engl. International Student Business Meetup 2025 – Navigating the Future: A Transatlantic Perspective of Enterprenurship in Digital Age).
Trideset i šesta međunarodna znanstvena konferencija u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike 'Central European Conference on Information and Intelligent Systems' (CECIIS 2025) okuplja istraživače, akademike i stručnjake na FOI-ju u Varaždinu kako bi predstavili znanstveno-istraživačke rezultate vezane uz ovogodišnju temu konferencije, a to su disruptivne tehnologije kao jedan od ključnih pokretača inovacija. Ovogodišnja tema naziva "Designing Innovation through Productive Disruptions" naglašava moć inovacija vođenih promjenama te njihov utjecaj na znanost, razvoj tehnologije i društvo.
Od 3. do 7. ožujka 2025. u Dublinu je održana 15. međunarodna konferencija Learning Analytics and Knowledge (LAK25) u organizaciji Society for Learning Analytics Research (SoLAR), ključne međunarodne i interdisciplinarne istraživačke mreže u području analitike učenja. Riječ je o najznačajnijoj i najkompetitivnijoj konferenciji vezanoj uz analitiku učenja u svijetu.
Od 12. do 14. veljače 2025. na partnerskim ustanovama na Šri Lanki održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta DIGITAsia – Digital Transformation of Asian Higher Education, koji Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (FOI) koordinira pod vodstvom prof. dr. sc. Igora Balabana. Ovaj trogodišnji projekt traje do 31. listopada 2027. i financiran je iznosom od 719.634 eura s temeljnim ciljem da unaprijedi obrazovne sustave u Maldivima, Šri Lanki i Maleziji kroz digitalnu transformaciju i primjenu Obrazovanja 5.0.
Na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike (SUZG FOI), održana je završna konferencija znanstvenog projekta HELA – Podizanje zrelosti visokih učilišta za implementaciju analitika učenja. Ovaj važan istraživački projekt, financiran od strane Hrvatske zaklade za znanost, okupio je vodeće domaće i međunarodne stručnjake s ciljem unapređenja obrazovnog procesa korištenjem analitika učenja. Voditeljica projekta bila je prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, a su-voditeljica prof. dr. sc. Diana Šimić.