Objava rang-liste II. kruga za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti

Obavještavamo Vas kako su objavljene rang-liste II. kruga za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2020./2021.

Natječaj za stipendije za stručnu praksu u Japanu

U najavi je natječaj za program Vulcanus in Japan preko kojeg hrvatski studenti imaju priliku odraditi jednogodišnju stručnu praksu u japanskim tvrtkama tijekom ak. godine 2021./22. Proces prijave na natječaj trajat će od 10. siječnja do 10. veljače 2021. godine.

Prilika za Erasmus+ stručnu praksu u Norveškoj u ak. godini 2021./22.

Ovim putem obavještavamo studentice i studente FOI-ja o mogućnosti obavljanja Erasmus+ stručne prakse u Međunarodnom centru (International Center) na Sveučilištu u Bergenu, Norveška. Rok za prijavu je 1. siječnja 2021.

Objava rang-lista za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti

Obavještavamo Vas kako su objavljene rang-liste za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2020./2021.

STEM stipendije - provjera podataka

Ministarstvo znanosti i obrazovanja uputilo je u ponedjeljak, 02. studenoga 2020. svim redovitim studentima studijskih programa u STEM područjima znanosti obavijest s uputama za provjeru podataka. Obavijest je poslana na njihove adrese elektroničke pošte evidentirane u sustavu AAI@EduHr u svrhu provedbe dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2020./2021.

Program prakse njemačkog gospodarstva za zemlje Zapadnog Balkana

Studentima koji razmišljaju o stručnoj praksi u inozemstvu skrećemo pozornost na Program prakse njemačkog gospodarstva za zemlje Zapadnog Balkana te ih pozivamo da prouče što sve omogućuje studentima i mladim diplomantima. Sve detalje možete čuti iz prve ruke na online Zoom predavanju koje će se održavati u dva termina (21. i 29.10.2020.).

Najavljujemo Tjedan karijera 2020.

Deveti po redu Tjedan karijera 2020. - najveće i najvažnije karijerno događanje za studente u Varaždinu i okolici ove će godine biti održano od 19. do 23. listopada 2020. godine. Dio aktivnosti ove će se godine održavati u online izdanju, a dio uživo na Fakultetu organizacije i informatike. Glavni organizator ovog događanja je Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja.

Odluka o dodjeli državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2020./2021.

Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs donio je odluku koja potvrđuje da će Ministarstvo znanosti i obrazovanja i u narednoj akademskoj godini dodjeljivati STEM stipendije. Ukupno će biti dodijeljeno, kao i prijašnjih godina, 3.400 stipendija. STEM stipendije dodjeljuju se studentima u STEM područjima znanosti, kojima pripada i FOI.

HSM informatika - prijava za natječaj

Tvrtka HSM Informatika dodjeljuje dvije stipendije za mlade s invaliditetom. Više informacija pročitajte u nastavku.

Poziv studentima da se uključe u online FOI Student Buddy program

Želite li pomoći svojim kolegama iz inozemstva koji početkom listopada počinju studirati na FOI-ju, a zasigurno prvi puta dolaze u Varaždin i Hrvatsku? Ako je vaš odgovor da, onda je vrijeme da se prijavite u online FOI Student Buddy program.