Natječaj za stipendije za stručnu praksu u Japanu

U najavi je natječaj za program Vulcanus in Japan preko kojeg hrvatski studenti imaju priliku odraditi jednogodišnju stručnu praksu u japanskim tvrtkama tijekom ak. godine 2021./22. Proces prijave na natječaj trajat će od 10. siječnja do 10. veljače 2021. godine.

Vulcanus in Japan je program suradnje između Europske komisije i Japanske vlade koji je usmjeren na stipendiranje studenata prirodnih i tehničkih znanosti sa sveučilišta zemalja EU. Ovaj jednogodišnji program uključuje četiri mjeseca intenzivnog učenja japanskog jezika i osam mjeseci stažiranja u jednoj od japanskih multinacionalnih kompanija.

Glavni ciljevi programa su:

• upoznati studente sa širokim spektrom naprednih tehnologija korištenih u nekoj od vodećih japanskih tvrtki
  • naučiti japanski jezik i razumjeti japansku kulturu te
  • ponuditi studentima jedinstvenu priliku kontakta s japanskim tvrtkama i ljudima

Za stipendiranje se mogu prijaviti studenti koji su u trenutku prijave barem na 4. godini studija (na FOI-ju prva godina diplomskog studija informatike) te doktorski studenti.

Program se odnosi na odlazak u Japan u razdoblju od 1. rujna 2021. do 31. kolovoza 2022.

Više informacija o programu te iskustva studenata možete pronaći ovdje.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja

international@foi.unizg.hr