Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja razvio razvio prototip holografske igraće konzole

U sklopu projekta O_HAI ④ Games - Orkestracija hibridnih metoda umjetne inteligencije za računalne igre, kojeg financira Hrvatska zaklada za znanost, razvijena je hologramska konzola za igranje računalnih igara koja koristi piramidalni display za stvaranje dojma holograma. Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja je u suradnji sa studentima u sklopu kolegija Platforme za razvoj računalnih igara razvio prototip holografske igraće konzole, koristeći se metodom Pepper's Ghost za prikaz holografskog sadržaja. Ova konzola omogućuje prikaz igara u 3D holografskom formatu s piramidalnim zaslonom, koji igračima pruža potpuno novi doživljaj multimedije!

FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Pozvano predavanje: doc. dr. sc. Aleksander Radovan

U ponedjeljak, 22. travnja 2024. u 10:15 sati (FOI 2) na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava bit će održano pozvano predavanje koje će održati doc. dr. sc. Aleksander Radovan.

Pozvano predavanje dr. sc. Maria Karlovčeca iz tvrtke Qlector d.o.o. na kolegiju Razvoj web aplikacija

U ponedjeljak, 15. siječnja 2024. godine, u sklopu kolegija Razvoj web aplikacija na Prijediplomskom studiju informatike (Informacijski i poslovni sustavi - modul Razvoj programskih sustava) pozvano predavanje održat će dr. sc. Mario Karlovčec iz tvrtke Qlector d.o.o. iz Ljubljane, pod nazivom „Primjena NodeJS u razvoju sustava Qlector LEAP“. Pozvano predavanje počinje u 11:15 h na FOI 1 u dvorani 3 i otvoreno je za sve zainteresirane studente!

Pozvano predavanje Luke Porobija na temu cybersec regulatornog okvira EU i RH

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava, danas će na FOI 2 (dvorana 1) s početkom u 12:15 sati održati Luka Porobija, partner u Porobija & Špoljarić d.o.o. Porobija je odvjetnik specijaliziran za IT & TMT, s višegodišnjim iskustvom rada s klijentima iz vertikale IT/TMT sektora (infrastruktura, hardver, softver). Kroz radu u IT/TMT sektoru susretao se s problematikom kibernetičke sigurnosti kao sastavnim elementom poslovanja u tehnološkom sektoru, te je savjetovao klijente kako upravljati pravnim rizicima povezanim sa sigurnosnim incidentima.

Pozvano predavanje Vanje Švajcera na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava

Na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava će u utorak, 12. prosinca 2023. na FOI 2 (dvorana 1) pozvano predavanje održati Vanja Švajcer, koji radi kao istraživač računalnih prijetnji u Cisco Talos grupi. Odgovoran je za prikupljanje i analizu podataka o najnovijim računalnim prijetnjama pronađenim u Ciscovim izvorima podataka. Autor je mnogih članaka o zlonamjernim programima i predavač na međunarodnim konferencijama kao što su Virus Bulletin, CARO Workshop, BSides i BalcCon. Od 2000. godine, redoviti je kolumnist računalnog časopisa Mreža. U nadolazećem predavanju Vanja Švajcer razotkriti će studentima dinamični svijet kibernetičke sigurnosti kroz duboko poniranje u analizu zlonamjernog koda.

Promovirana 473 FOI-jeva prvostupnika/ca i magistra/ica

U petak, 1. prosinca i u subotu, 2. prosinca 2023., u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu održana je svečana promocija prvostupnica i prvostupnika informatike i ekonomije te prvostupnica i prvostupnika poslovne informatike, kao i magistrica i magistara informatike i ekonomije Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike. Ove ak. godine FOI je promovirao 473 promoventa.

Svečana promocija prvostupnika i magistara FOI-ja

Promocije sveučilišnih prvostupnika, prvostupnika poslovne informatike te sveučilišnih magistara Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta organizacije i informatike održat će se 1. i 2. prosinca 2023. godine u Koncertnoj dvorani HNK-a Varaždin. Raspored prema studijima pogledajte u nastavku.

Dobrodošlica studentima FOI-ja!

Dragi brucoši, dragi studenti,

Ovom prilikom želimo vas pozdraviti na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu! Dobro došli u zajednicu stručnjaka koja će oblikovati budućnost informacijskog društva, tehnologije, organizacije poslovanja i poduzetničkog djelovanja.

Nikad veći interes za FOI: četiri kandidata na jedno upisno mjesto, za stručni studij njih čak 12

Nikad veći interes kandidata za upis na prijediplomske studijske programe zabilježen je na FOI-ju u ljetnom roku, a samo prvog dana na studije se upisalo više od 400 brucoša. Za jedno upisno mjesto na FOI-ju interes iskazuje gotovo četvero kandidata, a za stručni studij taj omjer je daleko veći – čak 12 kandidata pretendira upisati studij poslovne informatike!