Pridružite nam se u obilježavanju Svjetskog dana zaštite okoliša 2024.

Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja, i ove će godine zajedno obilježiti u Varaždinu sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike. Događaj će se odvijati 4. i 5. lipnja 2024. na prostoru Šetališta Ivana Pavla II. od 10:00 do 15:00 sati.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

U tijeku je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je produljen do 15. svibnja 2024.

Uključite se u projekt Iskustvo zlata vrijedi

Poslovni dnevnik već tradicionalno putem društveno odgovornog projekta “Iskustvo zlata vrijedi” spaja partnere poslodavce sa studentima s invaliditetom s ciljem omogućavanja prakse i lakšeg zapošljavanja u budućnosti. Više o projektu pročitajte u nastavku, a prijavite se putem ove poveznice.

Informativni dan programa Obzor Europa na Fakultetu organizacije i informatike

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (FOI) zajedno s Agencijom za mobilnost i programe EU-a (AMPEU) te Ministarstvom znanosti i obrazovanja, organizira Informativni dan programa Obzor Europa, koji će se održati u srijedu, 15. svibnja 2024. godine na FOI-ju u Varaždinu s početkom u 10:00 sati (FOI 1, Pavlinska 2, dvorana 10).

30.04.2024, 14:25
Održan početni sastanak projekta DECIDE u Njemačkoj

U Njemačkom gradu Böblingen, 10. i 11. travnja 2024. godine, u prostorijama vodećeg partnera, Centra za digitalizaciju regije Stuttgart (ZD.BB), okupilo se šesnaest partnera projekta DECIDE, financiranog putem programa Interreg Dunavska regija.

22.04.2024, 14:28
Studenti organiziraju Dane mentalnog zdravlja na FOI-ju

Od 23. do 25. travnja 2024. godine, na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu održat će se Dani mentalnog zdravlja. Cilj ovog događaja je informirati studente i sve zainteresirane dionike Fakulteta organizacije i informatike o različitim temama vezanim uz mentalno zdravlje, izazovima nošenja sa stresom i prevladavanje mentalnih izazova današnjice.

Natječaj za studente - Ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Studentice i studenti, zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, iskustva, putovanja i poznanstva? U okviru projekta Erasmus+ DEMO - Digital Platform Enterprise nudimo vam mogućnost prijave na drugu međunarodnu ljetnu školu „Digital Platform Enterprise Summer School“ koja će se održati u srpnju ove godine u Bukureštu u Rumunjskoj, kod vodećeg projektnog partnera Politehnica University of Bucharest.

Održan kick-off sastanak i istraživačka radionica u sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA

U sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA, u utorak, 5. ožujka 2024. održan je kick-off sastanak i istraživačka radionica. Sastanak, održan u hibridnom formatu (na FOI-ju i online), vodila je prof. dr. sc. Blaženka Divjak, glavna istraživačica i voditeljica projekta. Radi se o projektu ukupne vrijednosti 120.000 EUR, financiranom od strane Hrvatske zaklade za znanost, kojem je cilj razviti nove pristupe i metode analitike učenja i umjetne inteligencije koje koriste velike količine podataka generirane (prvenstveno) u sustavima za upravljanje učenjem.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.

Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi? Otvorene su prijave za 12. Studentski simpozij u SAD-u

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 12th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati od 10. do 20. srpnja 2024. u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovogodišnji tradicionalni 12. Studentski simpozij organiziramo u suradnji s partnerskim Sveučilištima University of Cincinnati, OH, USA i Indiana State University, IN, USA.