Učenje temeljeno na igri - održana uspješna ERPsim radionica u suradnji FOI-ja i tvrtke KING ICT

Četvrta ERPsim radionica u suradnji Fakulteta organizacije i informatike i KING ICT-a održana je 11. studenog 2023. na FOI-ju. Radi se o platformi koja omogućuje virtualno učenje SAP sustava kroz scenarije simulacije poslovanja, a pomaže predavačima, studentima, korisnicima, kao i voditeljima poslovanja prilikom učenja i razumijevanja načina rada ERP sustava SAP S/4HANA za upravljanje poslovnim procesima, kao i različitih procesa poslovanja jednog prodajnog poduzeća.

Završna konferencija projekta ORKAN: Stručnjaci s FOI-ja osmislili aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i lociranje pilota uljeznog drona

U četvrtak i petak, 19. i 20. listopada 2023. godine, na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike (SUZG FOI) uspješno je održana završna konferencija projekta ORKAN – Okvir za kontrolu i nadzor bespilotnih letjelica, gdje je predstavljeno novo aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i tehnologija za lociranje pilota uljeznog drona.

Održana WeRin radionica za studente

U četvrtak, 12. listopada, u sklopu projekta WeRin na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, održana je radionica sa svrhom poticanja veće uključivosti žena u poduzetničkim ekosustavima. Sudionici radionice bili su studenti te dionici poduzetničkog sustava (edukatori, voditelji programa i budući poduzetnici).

Održana prva ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Od 17. srpnja do 21. srpnja u Bukureštu u Rumunjskoj održana je prva ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO naziva 'DEMO Summer School', na kojoj su sudjelovali i FOI studenti.

Studenti i nastavnici s FOI-ja sudjelovali na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu u Rumunjskoj

Šestero studenta i dvije nastavnice Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu sudjelovali su od 8. do 16. srpnja 2023. na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (engl. Blended Intensive Programme - BIP) pod naslovom „BEST – Boost your Entrepreneurship Skills in Transylvania“. BIP je održan u gradu Targu Mures u središtu Transilvanije, a tema programa bila je razvoj poduzetničkih vještina studenata i ponašanja usmjerenog na inovacije, kao i razmjenu znanja i kulture u multidisciplinarnim i međunarodnim timovima u svrhu pripreme i modeliranja poduzetničkih projekata (start-upova/spinn-offova).

SLUŽBENO ZAVRŠEN PROJEKT OBNOVE VILE ORŠIĆ

Završetak obnove prekrasnog povijesnog zdanja iz 19. stoljeća iznimne kulturne i arhitektonske vrijednosti - Vile Oršić u samom središtu grada Varaždina, prigodno je obilježen, uz prisustvo djelatnika FOI-ja, suradnika, predstavnika akademske zajednice te predstavnika javnog i gospodarskog sektora. Obnova Vile je trajala dvije godine i sada opremljena modernom tehnologijom započinje s novom namjenom, a to je provođenje nastave i znanstvenih istraživanja studenata i nastavnika Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu. Ovom sveobuhvatnom obnovom ovaj je Fakultet proširio svoje vlastite prostorne kapacitete, a tako i kapacitete najstarijeg i najvećeg hrvatskog sveučilišta – Sveučilišta u Zagrebu.

ODRŽANA ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA TEACH4EDU4

U petak, 10. ožujka 2023. je na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu održana završna konferencija (događaj s multiplicirajućim učinkom) projekta TEACH4EDU4 (Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs). Projekt "Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs", Erasmus+ programa KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices započeo je s provođenjem u studenom 2020. godine, a završava u svibnju 2023.

Dvanaestero studenata u WBL radionici o digitalnom marketingu s Arbonom

Dvanaestero studenata prijediplomskih i diplomskih studija Fakulteta organizacije i informatike sudjelovalo je u još jednoj radionici temeljenoj na primjeni 'work based learning' modela rada na temu digitalnog marketinga. Radionica je u veljači i ožujku 2023. provedena kao aktivnost EU projekta Study4Career – Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i  informatike, u okviru kolegija iz područja digitalnog marketinga koje izvodi izv. prof. dr. sc. Iva Gregurec te uz mentorstvo tvrtke Arbona d.o.o., strateškog partnera FOI-ja.

Rezultati završne konferencije projekta WAI4PwDs

U Rumi je od 26.2. do 28.2.2023. održana završna konferencija projekta "Web pristupačnost i inicijative EU namijenjene osobama s invaliditetom u vrijeme pandemije i drugih kriza" (engl. Web Accessibility and other Initiatives in EU for Persons with Disabilities in Pandemics and other Crisis Times - WAI4PwDs).

Održana završna konferencija projekta 'Study4Career' u Trakošćanu

Gotovo stotinu sudionika iz akademskog i gospodarskog sektora došlo je čuti primjere dobre prakse u provođenju inovativnih pristupa nastavnim i nenastavnim aktivnostima usmjerenim prema ranom razvoju karijera studenata, koji su predstavljeni na završnoj konferenciji projekta "Study4Career" u Trakošćanu.