Objavljen Natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti u ak. god. 2024./2025.

Objavljen je natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, znanstvenoga polja INFORMACIJSKE ZNANOSTI.

FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Produljen natječaj za upis studenata na novi doktorski studij FOI-ja i EFZG-a

Fakultet organizacije i informatike (FOI) te Ekonomski fakultet Zagreb (EFZG), obje sastavnice Sveučilišta u Zagrebu združili su snage i pokrenuli inovativni doktorski studij pod nazivom Upravljanje digitalnim inovacijama. Time je učinjen uzbudljiv korak prema budućnosti znanosti i obrazovanja, jer ovaj studij ima za cilj povezati ekonomiju i informacijske znanosti, stvarajući tako novo interdisciplinarno znanje stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Natječaj je produljen do 1. rujna 2024.

Upisi u ljetni semestar ak. godine 2023./2024.

Upisi u ljetni semestar provode se online preko Studomata, aplikacije FOI Upisi i sustava FOI Pay od 12. do 23. veljače 2024.

Uspješna 28. Smotra Sveučilišta u Zagrebu - najveća sajamska manifestacija za maturante u Hrvatskoj

Smotra Sveučilišta u Zagrebu - najveća i najdugovječnija manifestacija u Hrvatskoj za maturante, buduće i sadašnje studente - i ove se godine, od 9. do 11. studenoga 2023., u četvrtak, petak i subotu, održavala na Zagrebačkom velesajmu. Bogat program predstavljanja pripremio je i FOI-jev tim i zainteresirao brojne posjetitelje!

Ususret novoj ak. godini: početak nastave u ponedjeljak, 2. listopada 2023.

Dragi brucoši FOI-ja, početak nove akademske godine 2023./2024. zakazan je za ponedjeljak, 2. listopada 2023. godine. Nastava će se odvijati prema objavljenom rasporedu u web aplikaciji nastava.foi.hr. Studenti (brucoši) se mogu ulogirati svojim AAI podacima, a raspored mogu vidjeti odabirom opcije 'Moj raspored'. Svakako treba obratiti pozornost na lokaciju izvođenja nastave, a sve adrese FOI-ja u Varaždinu, Zagrebu i Sisku vidljive su ovdje.

Upis studenata na diplomske studije - ak. god. 2023./2024.

Poštovane studentice i studenti, prijave i upisi u prvu godinu diplomskih studija odvijaju se na daljinu u sustavu FOI Upisi. Prijave za upis u sustavu FOI Upisi bit će otvorene od 28. kolovoza 2023. u 8.00 sati do 19. rujna 2023. u 14.00 sati. Više detalja pročitajte u nastavku.

21.09.2023, 12:52
Tribina o upisima na diplomske studije FOI-ja

Pozivamo sve studentice i studente na informativnu tribinu o upisima na diplomske studije FOI-ja (Diplomski studij informatike i Diplomski studij Ekonomika poduzetništva), koja će biti održana u četvrtak, 24. kolovoza 2023. u 11:00 sati putem online platforme BBB. Pristupiti mogu svi zainteresirani pojedinci koji žele upisati diplomske studije na FOI-ju putem ove poveznice. Broj mjesta za tribinu nije ograničen.

Nikad veći interes za FOI: četiri kandidata na jedno upisno mjesto, za stručni studij njih čak 12

Nikad veći interes kandidata za upis na prijediplomske studijske programe zabilježen je na FOI-ju u ljetnom roku, a samo prvog dana na studije se upisalo više od 400 brucoša. Za jedno upisno mjesto na FOI-ju interes iskazuje gotovo četvero kandidata, a za stručni studij taj omjer je daleko veći – čak 12 kandidata pretendira upisati studij poslovne informatike!

Upisi na sveučilišne prijediplomske studije kreću online od 20. srpnja - osigurana korisnička podrška za brucoše

Drage brucošice i brucoši, u četvrtak, 20. srpnja u 08:00 sati otvaramo online upise u prvu godinu sveučilišnih prijediplomskih studija (Informacijski i poslovni sustavi / Ekonomika poduzetništva / Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja). Upisi će se odvijati isključivo putem naše aplikacije upisi.foi.hr.