FOI je postao znanstveni partner deep-tech venture buildera 'Nuqleus' – naprednog startup inkubatora

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu jučer je predstavljen u Zagrebu, a znanstveni partner projekta je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu. Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića (FER).

U Sarajevu je održan 5. partnerski sastanak projektnog tima WAI4PwDs

U Sarajevu je od 26.do 28. listopada 2022. godine održan peti projektni sastanak međunarodnog tima WAI4PWDs - WAI4PwDs - Web Accessibility and Other Initiatives for Persons with Disabilities in Pandemic and Other Crisis Times. Na sastanku su sudjelovali nastavnici i studenti Fakulteta organizacije i informatike Varaždin: prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš, doc.dr.sc. Robert Kudelić, dr.sc. Luka Milić, Jerry John Antolos, Ana Druga, Ivana Cindrić, Jure Marinov, Antonio Brković, Gabrijel Dubić i Ante Kruneš.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.

Konferencija CRODMA 2022 okupila marketinške stručnjake na FOI-ju

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i ove je godine bio domaćin međunarodne znanstveno-stručne konferencije koju organizira Hrvatska udruga za direktni i interaktivni marketing – CRODMA.

FOI postao prvi fakultet u Hrvatskoj u istraživačkom konzorciju ‘Bloxberg’

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu prva je visokoškolska ustanova u Republici Hrvatskoj koja se pridružila međunarodnom konzorciju istraživačke infrastrukture BLOXBERG. Radi se o infrastrukturi koja se temelji na blockchain tehnologiji namijenjenoj znanosti, a koji je uspostavio konzorcij vodećih svjetskih istraživačkih organizacija kako bi znanstvenicima i istraživačima pružio razne decentralizirane usluge diljem svijeta, s naglaskom na zaštitu njihovih autorskih prava.

FOI suorganizator međunarodne znanstvene konferencije SST 2022 u Osijeku

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ove je godine  domaćin i organizator pete po redu međunarodne znanstvene konferencije “International Conference on Smart Systems and Technologies 2022“ (SST 2022) u Osijeku. Suorganizator konferencije, koja je okupila 80-ak uglednih znanastvenika iz 20-ak zemalja, ove je godine i FOI. Otvorenju je u ime FOI-ja prisustvovala dekanica prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep te FOI-jev profesor dr. sc. Neven Vrček.

Produljen natječaj za upis na poslijediplomski doktorski studij
Natječaj doktorski studij FOI

Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike produljuje Natječaj za upis studenata na Poslijediplomski sveučilišni doktorski studij Informacijske znanosti. Više informacija pročitajte u nastavku.

Obavijest o nastavku korištenja softvera PlagScan

Obavještavamo vas da je započela četvrta godina korištenja softvera PlagScan. Uz financijska sredstva osigurana od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, osiguran je neograničen broj provjera za svakog od upisanih studenata, a provjeru radova (od seminarskih do završnih i doktorskih) mogu izvršiti nastavnici i studenti, odnosno nenastavno osoblje, sukladno procedurama i potrebama na Fakultetu organizacije i informatike.

Završila konferencija CECIIS 2022 - proglašeni najbolji radovi

Znanstvene sekcije, projektni sastanci, paralelni eventi i nagrade za najbolje radove obilježili su posljednji dan CECIIS 2022 konferencije, održane od 21. do 23. rujna 2022. na Sveučilištu u Dubrovniku. Organizatori su ujedno najavili i temu iduće konferencije CECIIS 2023. Više pročitajte u nastavku.

Drugi dan konferencije CECIIS u znaku znanstvenih sekcija i projektnih aktivnosti

Drugi dan međunarodne znanstvene konferencije CECIIS 2022 je osim prezentacija znanstveno istraživačkih radova domaćih i inozemnih znanstvenika, protekao i u znaku projektnih aktivnosti.