Nacionalna manifestacija Festival znanosti i u Varaždinu: na FOI-ju otvorena izložba i održano nekoliko radionica za djecu

Početak programa Festivala znanosti u Varaždinu održan je u ponedjeljak, 22. travnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, gdje je u prizemlju otvorena izložba dječjih radova na temu Jesu li računala pametnija od nas?. Program je nastavljen nizom radionica na FOI-ju i u pojedinim vrtićkim objektima.

FOI-jevi studenti ponovno su se okupili na trećim Workshop Daysima na FOI-ju – cilj je učiti direktno od poslodavaca

Tijekom četiri dana, od 15. do 19. travnja 2024., Fakultet organizacije i informatike, sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, ugostio je partnere iz realnog sektora koji su održali tematske radionice iz područja poslovne analize, dizajna i korisničkog iskustva, upravljanja podacima, programiranja, ali i samoupravljanja i upravljanja timovima. Ukupno 14 poslodavaca dijelilo je znanje sa studentima, a osim učenja, studenti su imali priliku i za neformalno druženje i umrežavanje.

Na FOI-ju uskoro Dani međunarodne suradnje - FOI International Days 2024

Sa zadovoljstvom vas pozivamo da nam se pridružite na šesnaestim Danima međunarodne suradnje – FOI International Days 2024 koji će se održati od 15. do 17. svibnja 2024.

Luka Brlek, Senior Frontend Developer iz Speck-a gost je drugog FOI-jevog podcasta

Luka Brlek je 2011. godine završio studij Informacijski i poslovni sustavi na Fakultetu organizacije i informatike, a danas radi na seniorskoj poziciji u poduzeću Speck, gdje se bavi izradom dizajna i razvojem novih značajki te eCommerce i B2B aplikacija. Emisiju FOI Business Talks pogledajte u srijedu, 24. travnja 2024. u 18:00 sati putem FOI FB i YT kanala.

Održan početni sastanak projekta DECIDE u Njemačkoj

U Njemačkom gradu Böblingen, 10. i 11. travnja 2024. godine, u prostorijama vodećeg partnera, Centra za digitalizaciju regije Stuttgart (ZD.BB), okupilo se šesnaest partnera projekta DECIDE, financiranog putem programa Interreg Dunavska regija.

22.04.2024, 14:28
Radionica i izložba dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" u sklopu Festivala znanosti 2024.

Na Fakultetu organizacije i informatike je u ponedjeljak 22. travnja 2024. započeo Festival znanosti izložbom dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" voditeljica prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš, doc. dr. sc. Suzane Keglević Kozjak i doc. dr. sc. Zrinke Lacković Vincek.

Uspješno završen Međunarodni studentski poslovni susret 2024.

U četvrtak, 11. travnja 2024. održana je završna prezentacija projekata u okviru Međunarodnog studentskog poslovnog susreta 2024. na temu novih tehnoloških inovacija i poslovnih prilika (engl. International Student Business Meetup 2024 – Towards New Technology Innovations and Entrepreneurship Opportunities).

Pozvano predavanje: Jagor Čakmak, Cybersecurity Manager, Rimac Technology

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava održat će Jagor Čakmak, Cybersecurity Manager u tvrtku Rimac Technology u ponedjeljak, 15. travnja 2023. na FOI 2. Tema predavanja je "Izazovi i rješenja u auto industriji u području računalne sigurnosti".

Pozvano predavanje Tome Hunjaka na temu 'Direktiva o korporativnom izvješćivanju o održivosti'

U utorak 9. travnja 2024. u 14:00 sati na nastavi predmeta Poduzetnički pothvat na studiju Ekonomika poduzetništva predavanje će održati gost predavač Tomo Hunjak, ESG Manager Grupe Vindija. Poduzeće Vindija već godinama svoje poslovanje vodi filozofijom održivosti koja se često spominje kao zajednički nazivnik ESG okvira (Environmental, Social and Governance framework). Tema predavanja je 'Direktiva o korporativnom izvješćivanju o održivosti'.

08.04.2024, 09:03
FOI se pridružuje bogatim programom Festivalu znanosti 2024.

Pred nama je novo izdanje Festivala znanosti i nadam se da ste spremni za nove izazove u popularizaciji znanosti! Festival će se održati od 22. do 27. travnja, a glavna tema je INTELIGENCIJA. FOI je pripremio niz predavanja i radionica usko povezanih s temom Festivala, koji će se odvijati na nekoliko različitih lokacija, a program u Varaždinu je dostupan ovdje. Više u nastavku.