S veseljem vas obavještavamo da je otvoren besplatan on-line tečaj o korištenju i istraživanju otvorenih podataka kao jedan od rezultata H2020 projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", na kojem je Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu partner.

Danas, 9. ožujka 2020. godine, u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Poziva „Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju“ iz Europskoga socijalnog fonda (ESF), Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.“. Na svečanosti su uručeni ugovori dobitnicima bespovratnih sredstava za 28 projekata ukupne vrijednosti bespovratnih sredstava od gotovo 100 milijuna kuna (99.433.635,49 KN), a jedan od njih je i projekt pod nazivom 'Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike', čiji je nositelj FOI.

Poštovane kolegice i kolege, pozivamo vas na radionicu u okviru projekta Pravo IT(i) čiji je cilj pravno opismenjavanje studenata FER-a i FOI-ja u domeni informacijskih tehnologija. Naglašavamo da je prijevoz autobusima osiguran za oba dana, no potrebno se prijaviti na linku koji donosimo u nastavku. Broj mjesta je ograničen.

U Zagrebu je jučer, 3. ožujka 2020. godine, predstavljen projekt Uspostava integralnog sustava za upravljanje službenom dokumentacijom Republike Hrvatske čiji su nositelji Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, uz partnerstvo Fakulteta elektronike i računarstva i njihova Laboratorija za analizu teksta i inženjerstvo znanja. Tijekom konferencije održan je o okrugli stol Umjetna inteligencija u obradi teksta u kojem je sudjelovala i prof. dr. sc. Jasminka Dobša s Fakulteta organizacije i informatike.

U petak, 21. veljače 2020. godine, u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike održana je kick-off radionica na projektu Hrvatske zaklade za znanost - O_HAI ➃ Games - Orchestration of Hybrid Artificial Intelligence Methods for Computer Games. Sastanku su, osim članova projekta s FOI-ja, sudjelovali i članovi iz SAD-a (prof. Glenn Smith) i Španjolske (prof. Carlos Carrascosa, prof. Vicente Julian i prof. Jaime Arango), kao i studenti FOI-ja i članovi AI Laboratorija. Voditelj projekta je izv. prof. dr. sc. Markus Schatten, a koordinator je FOI. Više o projektu pročitajte u nastavku.

21.02.2020, 09:53

Dana 16. i 17. siječnja ove godine održan je prvi partnerski sastanak na projektu E-DigiLit (Enhancing Digital Literacy of University Students) kod vodećeg partnera na Dokuz Eylul University, Buca Faculty of Education, u Izmiru u Turskoj, na kojem je Sveučilište u Zagrebu (FOI) partner.

Pozivamo vas na radionicu Zajednica prakse na kojoj će se održati prezentacija rezultata projekta POP-UP ruralni društveno-inovativni hubovi odobrenog u okviru Otvorenog poziva ”Podrška razvoju partnerstava organizacija civilnog društva i visokoobrazovnih ustanova za provedbu programa društveno korisnog učenja”, koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda.

16.01.2020, 12:53

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

Trodnevni transnacionalni sastanak partnera na europskom projektu ABCitiEs, a koji su osim iz Hrvatske stigli i iz nekoliko europskih zemalja, održan je u gradovima Varaždin, Čakovec i Zagreb od 14. do 16. listopada 2019., i to s ciljem praćenja realizacije projektnih aktivnosti, kao i upoznavanja lokalnih sredina uključenih u projekt.

14.10.2019, 15:53