Aktivnosti u okviru projekta WeRin se i dalje provode

Nakon objave newslettera projekta WeRin, s aktualnostima vezanih za aktivnosti na projektu, nove zanimljive primjere uspješnih poduzetnica te predstavljanje članova projektnog tima, FOI kao vodeći partner radnog paketa pod nazivom "Design and Deployment", bio je zadužen za oblikovanje WeRin principa te je na temelju povratnih informacija konzorcija bila definirana finalna verzija principa. Sljedeća projektna aktivnost bila je priprema WeRin Knowledge Port-a koji će poduprijeti identificirane principe, a obuhvatit će resurse znanja koji imaju za cilj unaprijediti rodnu uključenost sustava poduzetništva.

23.12.2022, 09:56
Ciklus radionica UX/UI dizajna - studenti radili prototip aplikacije za dječje vrtiće

Primjenjujući modele učenja kroz rad (eng. Work based learning), Centar za podršku studentima i razvoj karijera je tijekom ovog semestra organizirao set radionica na temu UX/UI dizajna, jedne od najtraženijih vještina na tržištu rada, posebice u IT industriji. Radi se o aktivnosti u sklopu provedbe višemilijunskog projekta Study4Career, koji u fokus stavlja nastavne i nenastavne aktivnosti FOI-jevih studenata u suradnji s poslodavcima. Kroz ovaj ciklus od pet radionica, a uz mentorstvo stručnjaka iz FOI-jevih partnerskih tvrtki, studenti su izradili prototipe aplikacije za lakšu komunikaciju roditelja i odgajatelja u dječjim vrtićima.

Održan sastanak konzorcija projekta DIMCARE

Partneri projekta DIMCARE iz Španjolske i Italije, prošli tjedan posjetili su društvena poduzeća na području Varaždinske županije, s ciljem utvrđivanja potrebe za digitalizacijom u sektoru skrbi za osobe unutar sustava socijalne ekonomije.

20.12.2022, 10:27
Znanstveno istraživanje FOI-ja o digitalnoj inkluziji ranjivih skupina stanovništva

FOI je provodio znanstveno istraživanje u Varaždinskoj, Primorsko-goranskoj i Zagrebačkoj županiji te Gradu Zagrebu o digitalnoj inkluziji ranjivih skupina stanovništva, a s aspekta pristupa i korištenja digitalnih tehnologija, koje je predstavljeno danas u Županijskoj palači Varaždinske županije. Predstavljanju projekta prisustvovali su i dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr. sc. Miroslav Huđek te zamjenica pročelnice pročelnice Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina Andreja Bobek.

14.12.2022, 14:48
Održana međunarodna konferencija o otvorenim podacima u okviru OBZOR2020 TODO projekta

U razdoblju od 28. studenog do 2. prosinca 2022. godine, u sklopu OBZOR2020 projekta TODO (Twinning Open Data Operational), na kojem je i Fakultet organizacije i informatike jedan od partnera, održana je međunarodna konferencija o otvorenim podacima (International Conference on Open Data) pod nazivom Open Data Challenges and Opportunities in Times of Crisis and Growth.

Pretposljednji IRO-ov webinar u ovoj godini posvećen stručnim praksama i FOI-ju

Pretposljednji webinar IRO-a u ovoj godini održat će na temu dostupnih stručnih praksi za studente docentica Fakulteta organizacije i informatike (FOI) dr. sc. Katarina Pažur Aničić, ujedno i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK FOI). Webinar će se održati online u četvrtak, 15. prosinca u 15:00 sati.

Kick-off i koordinacijski sastanak u sklopu Erasmus+ projekta iLed

U sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta pod nazivom Innovating Learning Design in Higher Education (Inoviranje dizajna učenja u visokom obrazovanju) - iLed i vodstvom prof. dr. sc. Blaženke Divjak, Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu u četvrtak, 8. prosinca, i petak, 9. prosinca 2022. godine, ugošćuje projektne partnere na prvom radnom projektnom sastanku. Prvi dan (četvrtak) održan je kick-off sastanak projekta, dok će drugi dan (petak) partneri sudjelovati na prvom koordinacijskom sastanku.

09.12.2022, 11:35
Održan međunarodni projektni sastanak projekta OOP4FUN

U srijedu, 7. prosinca i četvrtak, 8. prosinca 2022. na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu održan je, na kraju prve godine provođenja, međunarodni projektni sastanak projekta Erasmus+ KA220-SCH naziva “OOP4FUN – Object Oriented Programming for Fun”, u organizaciji partnera Srednje škole Ivanec.

09.12.2022, 11:26
Otvoren natječaj za istraživačku stipendiju u okviru projekta HELA

U okviru projekta "HELA - Podizanje zrelosti visokih učilišta za implementaciju analitika učenja", voditeljice prof. dr. sc. Nine Begičević Ređep i suvoditeljice prof. dr. sc. Diane Šimić, otvoren je natječaj za istraživačku stipendiju u visini od 60.000,00 kuna.

KICK-OFF I KOORDINACIJSKI SASTANAK U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA iLED

U sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta pod nazivom Innovating Learning Design in Higher Education (Inoviranje dizajna učenja u visokom obrazovanju) - iLed i vodstvom prof. dr. sc. Blaženke Divjak, Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu u četvrtak, 8. prosinca, i petak, 9. prosinca 2022. godine, ugostit će projektne partnere na prvom radnom projektnom sastanku. Prvi dan održat će se kick-off sastanak projekta, dok će drugi dan partneri sudjelovati na prvom koordinacijskom sastanku.