Predstavljani rezultati istraživanja o važnosti generičkih kompetencija mladih informatičara

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Suradnja eRadionice (TAVU d.o.o.) i FOI-ja

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

Otvorene prijave za "Imagine, Create, Innovate: Smart Agriculture"

Studentice i studenti!

Prijavite se kao tim s 3 do 5 članova na studentski program "Imagine, Create, Innovate: Smart Agriculture" i osvojite putovanje na sajam u Amsterdam, patent za vaše rješenje i projektnu prijavu na EU fond za nastavak rada.

Prijavite se na 3. radionicu "Dizajn i razvoj videoigara" na ADU

Radionica “Dizajn i razvoj videoigara” održavat će se u terminu od 13. do 31. svibnja 2019. na Akademiji dramske umjetnosti, u organizaciji pet sastavnica Sveučilišta u Zagrebu (FOI, FER, ALU, AF / Studij dizajna, ADU) i Klastera hrvatskih proizvođača računalnih igara.

Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.