FOI ponovno podupiratelj IT konferencije Unlock Rab

Prepoznavši vrijednost koju konferencija Unlock Rab predstavlja za IT zajednicu, Fakultet organizacije i informatike ponovno je podržao njezino održavanje.

03.06.2024, 15:04
Natječaj za studente za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „IOT FOR HUMANITY“  kojeg organizira Amsterdam University of Applied Sciences iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u studenom i prosincu 2024. godine. Rok za prijavu je 11. lipnja 2024. godine.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održao pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održao je pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“ na FOI-ju.

Pridružite nam se u obilježavanju Svjetskog dana zaštite okoliša 2024.

Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja, i ove će godine zajedno obilježiti u Varaždinu sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike. Događaj će se odvijati 4. i 5. lipnja 2024. na prostoru Šetališta Ivana Pavla II. od 10:00 do 15:00 sati.

Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Varteks d.d.

U sklopu predmeta “Digitalni marketing” na trećoj godini stručnog studija Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja (ITDP) u utorak 28. svibnja 2024. godine održane su prezentacije finalnih projektnih rješenja na zadatak postavljen od strane direktorice marketinga poduzeća Varteks d.d. Vesne Loparić, u suradnji s FOI alumnijima.

Podcast 'FOI Business Talks' ove srijede uz Katarinu Doru Kepić iz Konzuma

Fakultet organizacije i informatike, Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI u suradnji s Prvom školskom televizijom realizira desetu podcast emisiju 'FOI Business Talks', u kojoj gostuje Katarina Dora Kepić, bivša studentica FOI-ja (smjer Informacijsko i programsko inženjerstvo), koja danas razvija programske proizvode za tvrtku Konzum. Podcast, koji vodi voditeljica CPSRK-a Amalija Koren Cavaleiro, bit će biti emitiran ove srijede, 29. svibnja u 18:00 sati na YT kanalu FOI-ja i putem Facebook stranice FOI-ja.

Pozvano predavanje: Damir Opsenica, društvo Maritime Center of Excellence

Damir Opsenica, iz društva Maritime Center of Excellence, održat će pozvano predavanje na FOI-ju, u okviru kolegija Digitalno poslovanje, u srijedu, 29. svibnja 2024. s početkom u 12:00 sati na FOI 2 (dvorana 1).

Pozvano predavanje: Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera

U utorak, 28. svibnja 2024., na kolegiju Komuniciranje i virtualni timovi u organizaciji pozvano predavanje održat će Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera.

Uspješno održani šesnaesti Dani međunarodne suradnje - FOI International Days 2024

Na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu su od 15. do 17. svibnja 2024. održani šesnaesti po redu Dani međunarodne suradnje – FOI International Days 2024. Središnja tema događanja bila su održiva partnerstva (Sustainable Partnerships). Ove godine ugostili smo rekordni broj stranih sudionika. Dane međunarodne suradnje posjetilo je gotovo 60 nastavnika, istraživača, stručnjaka i studenata, iz 10 zemalja svijeta s čak 3 kontinenta (Europa, Sjeverna Amerika i Afrika), a ukupno je u trodnevnom programu sudjelovalo gotovo 350 sudionika. Dane međunarodne suradnje 2024. organizirao je Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja.

CECIIS 2024 - Produljen rok za prijavu radova

U tijeku je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je produljen do 5. lipnja 2024. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!