Održana međunarodna konferencija o otvorenim podacima u okviru OBZOR2020 TODO projekta

U razdoblju od 28. studenog do 2. prosinca 2022. godine, u sklopu OBZOR2020 projekta TODO (Twinning Open Data Operational), na kojem je i Fakultet organizacije i informatike jedan od partnera, održana je međunarodna konferencija o otvorenim podacima (International Conference on Open Data) pod nazivom Open Data Challenges and Opportunities in Times of Crisis and Growth.

Obrana doktorskog rada – Dunja Dobrinić

U petak, 13. siječnja 2023. godine, Dunja Dobrinić branit će svoj doktorski rad.

FOI je postao znanstveni partner deep-tech venture buildera 'Nuqleus' – naprednog startup inkubatora

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu jučer je predstavljen u Zagrebu, a znanstveni partner projekta je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu. Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića (FER).

Objavljen raspored za 2. ciklus nastave u ITDP/PITUP centrima

Poštovane kolegice i kolege, objavljujemo raspored za 2. ciklus nastave u PITUP centrima Zabok, Križevci i Sisak.

23.11.2022, 14:33
Info tribina za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu – ljetni semestar 2022./23.

Pozivamo studentice i studente FOI-ja zainteresirane za odlazak na stručnu praksu u inozemstvo na informativnu tribinu koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 29. studenoga 2022. u 10 sati na FOI 1 (D 2, 2. kat).

FOI-ju priznanje za komunikativnost i susretljivost na Smotri Sveučilišta u Zagrebu 2022
Svečanom dodjelom priznanja najuspješnijim sudionicima završena je u subotu, 12. studenog 2022. trodnevna Smotra Sveučilišta u Zagrebu koja je u prostorima Zagrebačkog velesajma pružila informacije budućim studentima o upisima i studijima na zagrebačkom sveučilištu. Fakultet organizacije i informatike ove je godine primio Priznanje za komunikativnost i susretljivost, a isto je nastavnicima i studentima uručio prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, rektor Sveučilišta. Smotru je ove godine posjetilo oko 27 tisuća posjetitelja.
Javni poziv za STEM stipendije - rok prijave do 9. studenog

Objavljen je javni poziv za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti redovitim studentima za akademsku godinu 2022./2023. Natječaj je otvoren do 9. studenog do 12.00 sati, a ove se godine svi studenti moraju sami prijaviti. Više informacija u nastavku.

Održana svečana inauguracija novoga rektora Sveučilišta u Zagrebu

Svečana inauguracija novoga rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepana Lakušića održana je u utorak, 18. listopada 2022., u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu. Svečanosti je u ime FOI-ja prisustvovala dekanica prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep.

19.10.2022, 09:42
Produljen natječaj za upis na poslijediplomski doktorski studij
Natječaj doktorski studij FOI

Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike produljuje Natječaj za upis studenata na Poslijediplomski sveučilišni doktorski studij Informacijske znanosti. Više informacija pročitajte u nastavku.

Obavijest o nastavku korištenja softvera PlagScan

Obavještavamo vas da je započela četvrta godina korištenja softvera PlagScan. Uz financijska sredstva osigurana od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, osiguran je neograničen broj provjera za svakog od upisanih studenata, a provjeru radova (od seminarskih do završnih i doktorskih) mogu izvršiti nastavnici i studenti, odnosno nenastavno osoblje, sukladno procedurama i potrebama na Fakultetu organizacije i informatike.