Nabava e-izvora u nacionalnoj licenciji za 2024. godinu

Temeljem zaključaka Savjetodavnog povjerenstva i Pregovaračkog tima utvrđen je popis e-izvora koji će biti dostupni hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici u nacionalnoj licenciji tijekom 2024. godine. Popis e-izvora pogledajte u nastavku.

16.05.2024, 07:53
Održan Informativni dan programa Obzor Europa na Fakultetu organizacije i informatike

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (FOI) zajedno s Agencijom za mobilnost i programe EU-a (AMPEU) te Ministarstvom znanosti i obrazovanja, organiziralo je Informativni dan programa Obzor Europa, koji je održan u srijedu, 15. svibnja na FOI-ju u Varaždinu, u okviru programa Dana međunarodne suradnje (eng. FOI International Days).

15.05.2024, 14:25
Natječaj za radno mjesto višeg asistenta i višeg stručnog suradnika

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike Varaždin objavljuje natječaj za sljedeća radna mjesta.

15.05.2024, 13:57
Traju Dani međunarodne suradnje na FOI-ju - FOI International Days 2024

Sa zadovoljstvom vas pozivamo da nam se pridružite na šesnaestim Danima međunarodne suradnje – FOI International Days 2024 koji će se održati od 15. do 17. svibnja 2024.

Pozvano predavanje: dr. sc. Chris McGrew s Indiana State University u SAD-u

Pozvano predavanje dr. sc. Chrisa MeGrewa, direktora Center for Global Engagement na Indiana State University, IN, USA  održano je u srijedu, 15. svibnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Održani Dani održivog razvoja na Fakultetu organizacije i informatike

Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike organizirao je dvodnevni događaj naziva "Zeleni korak naprijed: Dani održivog razvoja", posvećen proširivanju svijesti o važnosti održivosti i brige za okoliš. U okviru toga, studenti FOI-ja sudjelovali su i na Global Goals Jam natjecanju, koji je održan 13. i 14. svibnja 2024. godine. Više u nastavku...

Pozvano predavanje: Ivan Fratrić (Google Project Zero)

Sljedeći ponedjeljak, 20. svibnja s početkom u 10:15 na FOI 2 u D9 pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava održat će Ivan Fratrić iz Google Project Zero. Tema je 'Uvod u istraživanje sigurnosti mobilnog baseband firmwarea'.

Suvremeni studiji, najmodernija tehnologija, praksa na svim razinama studija i siguran put do zaposlenja

Sve zahtjevnije suvremeno IT tržište sve više naglašava potrebu za stručnjacima koji posjeduju kombinaciju tehničkih vještina iz područja informacijske tehnologije i dubokog razumijevanja poslovnih procesa. U današnjem digitalnom dobu, gdje su tehnološke inovacije ključne za uspjeh tvrtki i organizacija, poslodavci sve više traže informatičke stručnjake koji posjeduju širok spektar vještina - od onih informatičkih, pa sve do ekonomskih/poslovnih. Provjerite što možete upisati na Fakultetu organizacije i informatike na prijediplomskoj razini i studirati u Varaždinu, Zagrebu ili Sisku!

Okvir korištenja alata umjetne inteligencije u nastavi, studentskim radovima i istraživanju na FOI-ju

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (u daljnjem tekstu: FOI), prepoznaje značajnu ulogu alata umjetne inteligencije (UI) u oblikovanju i unapređenju procesa učenja, poučavanja te znanstveno-istraživačke djelatnosti. Stoga, FOI promiče primjenu alata UI kao sredstva za poticanje inovacija i kreativnosti unutar akademske zajednice, uz istovremeno osiguranje da se korištenje tih alata obavlja na odgovoran, etički prihvatljiv i zakonski reguliran način.

13.05.2024, 12:22
Javni razgovor – Ena Barčić

U utorak, 28. svibnja 2024. godine, pristupnica Ena Barčić ima javni razgovor vezan uz prijavu teme doktorskog rada.

10.05.2024, 15:00