Prilika za studente za upis na diplomski studij na Sveučilištu u Klagenfurtu u Austriji

Sveučilište u Klagenfurtu objavljuje poziv za visokokvalificirane studente diplomskih studija informatike da se prijave za dobivanje stipendije te već od ljetnog semestra ak. godine 2019./20. započnu prvu godinu diplomskog studija na ovom cjenjenom sveučilištu. Prijave su otvorene do 20. listopada 2019. godine.

Sveučilište u Klagenfurtu prepoznalo je potrebu za visokokvalificiranim stručnjacima ICT sektora te stoga u suradnji s Carinthian Chamber of Commerce (WKO) i Federation of Austrian Industries (IV) stipendistima nudi potporu u pronalaženju plaćene prakse tokom prve godine studija te mjesečnu stipendiju koja iznosi 650 eura u trajanju do maksimalno 12 mjeseci.

Također, stipendisti su obavljanjem prakse tokom prve godine diplomskog studija u mogućnosti zaraditi dovoljno financijskih sredstava te podmiriti školarinu za drugu godinu diplomskog studija na istom sveučilištu.

Više informacija o mogućnostima i uvjetima stipendiranja potražite OVDJE.

Ured za međunarodnu suradnju

• FOI 1, prvi kat, kabinet 56