Održan Erasmus+ info dan za studente FOI-ja

Objavljeno: 09.12.2016

Na Fakultetu organizacije i informatike, u caffe baru Info Club, je 6. prosinca 2016. po prvi puta održan Erasmus+ info dan za studente. Događanje je organizirao Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja s ciljem informiranja i predstavljanja mogućnosti koje studenti FOI-ja imaju u okviru programa Erasmus+.

Erasmus+ info danu prisustvovalo je 60-ak studenata preddiplomskih i diplomskih studija informatike i Ekonomike poduzetništva. Studenti su uz kavu mogli saznati više ponajprije o dvije vrste mobilnosti koje su moguće preko programa Erasmus+: Erasmus+ studijskom boravku i Erasmus+ stručnoj praksi. Studente su na početku pozdravili i uveli ih u info dan izv.prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep, prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju i doc.dr.sc. Igor Balaban, ECTS koordinator. Slijedila je prezentacija voditeljice Ureda za međunarodnu suradnju Izabele Oletić Tušek koja je predstavila Erasmus+ studijski boravak (tzv. razmjenu), kao i partnerska sveučilišta diljem Europe na koja je moguće otići. Studenti FOI-ja koji su bili prošle godine na Erasmus+ studijskom boravku (Brigita Buder na Sveučilištu u Pečuhu, Saša Hrgović na Sveučilištu u Sevilli i Silvije Hrstić na Sveučilištu u Žilini) iznijeli su svoja iskustva boravka i studiranja u inozemstvu, dok je Victor Silva de Nieves, student iz Seville koji se ove akademske godine nalazi na razmjeni na FOI-ju predstavio svoj grad i sveučilište. Direktno iz Porta putem Skype-a su se javili Darijan Vertovšek i Nino Cerovec, također studenti FOI-ja koji su trenutno na studijskom boravku.  Prisutni studenti od svojih su kolega iz prve ruke saznali kako i kada se prijaviti, gdje i kako otići na mobilnost, koje su koristi od takve mobilnosti i što znači pri zapošljavanju, o čemu treba voditi računa…te dobili odgovore na sva ostala pitanja koja su ih zanimala.

Nakon kratke pauze Danijel Dadović, voditelj Centra za podršku studentima i razvoj karijera održao je prezentaciju o mogućnostima za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu, nakon čega je svoje iskustvo s prakse predstavio Nikola Markotić koji je ljetos bio u tvrtki MyToolStore u Njemačkoj a putem Skype-a se javio Josip Žemberi, bivši student FOI-ja koji trenutno radi u tvrtki Runtastic u Austriji i s kojom FOI ima suradnju u području stručne prakse.

Kako je sve izgledalo možete vidjeti na slikama. Ovo je prvo takvo događanje u ovoj akademskoj godini no bit će ih još - zato pratite web stranice FOI-ja i bacite pogled na plakate i letke koji se nalaze po fakultetu!

Prezentacije s održanog Erasmus+ info dana možete vidjeti u nastavku:

Erasmus+ info dan

ERASMUS+ SMP prezentacija Erasmus+ info dan 2016