Nastup muške košarkaške ekipe FOI-ja na Sveučilišnom prvenstvu

Objavljeno: 18.01.2016

Fakultet organizacije i informatike može se odnedavno pohvaliti još jednom sportskom ekipom, onom u muškoj košarci. Muška košarkaška ekipa FOI-ja odigrala je 17.1.2016. svoje prve utakmice na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. Iz 4. lige pokušali su se izboriti za plasman u višim ligama, a s obzirom na to da su se igrale dvije utakmice zaredom, nije bilo lagano.

Kako su izgledale same utakmice?

Prva utakmica na rasporedu bila je ona protiv Verna 2. Ekipa FOI-ja je krenula u susret s velikom željom za pobjedom i ostvarila veliku razliku, no na kraju ju je upravo taj poriv, uz početničke greške, stajao pobjede. No najbitnije je da raspoloženje FOI ekipe nakon izgubljene prve utakmice nije nimalo palo. Također, kao pravi FOI-jevci, dečki su pomno zabilježili sve greške i evaluirali pozitivne i negativne strane utakmice, te na sljedeću izašli puno pripremljeniji.

Na drugoj utakmici, onoj protiv Veterinarskog fakulteta, to se i pokazalo – ostvareni rezultat je bio 37: 33 za našu ekipu!

Na kraju dana naši dečki mogu biti zadovoljni pokazanim. Branili su boje faksa srčano i nisu se predavali. Nadamo se velikim rezultatima od ove ekipe, jer nakon onoga što su pokazali na terenu možemo ustanoviti da je ovo još jedan veliki početak za košarkašku ekipu FOI, kao i Sportsku udrugu FOI i Fakultet Organizacije i informatike.