Info tribina za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu – ljetni semestar 2019./20.

Pozivamo studentice i studente FOI-ja zainteresirane za odlazak na stručnu praksu u inozemstvo na informativnu tribinu koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 22. listopada 2019. u 12:30 sati u dvorani 10 (FOI 1, prizemlje).

Poštovani studenti,

Pozivamo vas na informativnu tribinu o mogućnosti odlaska na stručnu praksu u inozemstvo koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 22. listopada 2019. u 12:30 sati u dvorani 2 (FOI 1, 2. kat).

Sveučilište u Zagrebu trenutno ima otvoren Erasmus+ natječaj za odlazak na stručnu praksu u Švicarsku, a kroz tjedan ili dva otvorit će se natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u zemlje EU + Lihtenštajn, Island,  Norveška, Makedonija, Turska.

Teme na tribini će biti sljedeće:

• Općenite informacije o Erasmus+ stručnoj praksi (trajanje, stipendije, natječaj, zemlje…)
  • Općenite informacije o natječaju za stručnu praksu za razvoj digitalnih vještina u Švicarskoj (nova mogućnost)
  • Predstavljanje mogućnosti/radna mjesta za FOI praktikante
  • Priznavanje Erasmus+ prakse na FOI-ju
  • Izrada životopisa (CV-a) i motivacijskog pisma na engleskom jeziku
  • Iskustva studenata koji su samostalno pronašli praksu u inozemstvu
  • Iskustva studenata koji su odradili praksu u inozemstvu
  • Ostali programi preko kojih se može na praksu u inozemstvo
  • Ostala pitanja i nedoumice

Odrađivanje stručne prakse u inozemstvu je značajan osobni i profesionalni iskorak te često početak izgradnje karijere, stoga na info tribinu osobito pozivamo studente koji su pri kraju studija (2. godina diplomskih studija informatičkih smjerova i Ekonomike poduzetništva).

Predviđeno vrijeme trajanja tribine je oko 1,5 sati.

Više informacija:

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja

FOI 1, 1. kat, kabinet 56

international@foi.hr

Dođi i informiraj se, postani i ti Erasmus student!