FOI postao partner u dvije nove CEEPUS mreže

S ciljem jačanja internacionalizacije te povećanja broja prilika za mobilnost nastavnika i studenata, FOI je ove godine postao partner u još dvije nove CEEPUS mreže.

Srednjoeuropski program razmjene za sveučilišne studije (engl. Central European Exchange Program for University Studies - CEEPUS) omogućuje mobilnost nastavnika i studenata unutar CEEPUS mreža. Program CEEPUS prvenstveno ima za cilj promicanje mobilnosti unutar CEEPUS mreža. CEEPUS mrežu čine najmanje tri člana iz najmanje dvije države članice CEEPUS-a, pri čemu jedan član ima ulogu koordinatora mreže.

Fakultet organizacije i informatike partner je u dvije CEEPUS mreže koje su odobrene za ak. godinu 2023./24.

• CEEPUS mreža Network for advancing interdisciplinary cybersecurity research

Koordinator mreže na FOI-ju je dr. sc. Bogdan Okreša Đurić.

Partneri u ovoj CEEPUS mreži su:

• Sjeverna Makedonija: Ss. Cyril und Methodius University in Skopje, Faculty of Economics – Skopje (koordinator mreže)
  • Bugarska: St. Kliment Ohridski Sofia University, Faculty of Economics and Business Administration
  • Češka: Masaryk University, Faculty of Social Studies
  • Hrvatska: Sveučilište u Zagrebu, Ekonomski fakultet Zagreb / Fakultet organizacije i informatike
  • Srbija: University of Belgrade, Faculty of Organizational Sciences
  • Slovenija: University of Maribor, Faculty of Organisational Sciences
  • CEEPUS mreža Greening Project Management for a Sustainable World: Developing and Empowering a New Generation of Changemakers

Koordinatorica mreže na FOI-ju je izv. prof. dr. sc. Katarina Tomičić-Pupek.

Partneri u ovoj CEEPUS mreže su:

• Srbija: University of Novi Sad, Faculty of Technical Sciences (koordinator mreže)
  • Bosna i Hercegovina: University of East Sarajevo, Faculty of Production and Management Trebinje / University of Sarajevo, School for Economics and Business / University of Sarajevo, Faculty of Mechanical Engineering, Department of Industrial Engineering and Management
  • Hrvatska: Sveučilište u Splitu, Ekonomski fakultet / Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike / Veleučilište u Rijeci
  • Crna Gora: University of Montenegro, Faculty of Mechanical Engineering
  • Sjeverna Makedonija: University "Goce Delcev", Faculty of Informatics /  Ss. Cyril und Methodius University in Skopje, Faculty of Mechanical Engineering -Skopje, Institute of Production Engineering
  • Slovenija: University of Maribor, Faculty of Mechanical
  • Austrija: FH JOANNEUM - University of Applied Sciences, Department of International Management
  • AUSTRIA
  • Slovačka: Slovak University of Technology in Bratislava, Institute of Analytical Chemistry
  • Albanija: University "Ismail Qemali", Vlorë, Faculty of Health

FOI se prvoj CEEPUS mreži (“Primjena i prilagodba sustava za e-učenje u području proizvodnog inženjerstva u Srednjoeuropskoj regiji”) priključio 2021. godine. Kroz tu mrežu već je ostvareno nekoliko mobilnosti nastavnog osoblja, a svake godine će biti sve više prilika. Koordinatorica te mreže na FOI-ju je izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan.

Više informacija o programu CEEPUS potražite ovdje.

Pozivamo vas da pratite FOI web stranicu i društvene mreže za više informacija i prilika u okviru CEEPUS programa.

Kontakt za više informacija:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin
Ured za međunarodnu suradnju