TODO project logo

U okviru Horizon2020 – Twinning projekta "TODO - Twinning Open Data Operational" se od 20. do 22. rujna 2021. godine održava Nacionalna konferencija o otvorenim podacima –  NODC2021. Konferencija se održava u Zagrebu, u hibridnom obliku (s obzirom na važeće epidemiološke mjere).

time4science logo

U petak, 28. svibnja 2021. s početkom u 10:00 održat će se online predavanje izv. prof. dr. sc Ane Meštrović na temu "Primjena postupaka iz područja umjetne inteligencije za bolje razumijevanje infodemije".

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine od 10. do 15. 05. održava Festival znanosti.

Međunarodna znanstvena konferencija CECIIS 2021 održat će se od 13. do 15. listopada 2021. u su-organizaciji Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i mreže EDEN – European Distance and e-Learning Network.  Tema ovogodišnje konferencije je “Umreženo društvo” (eng. Networked Society). Više informacija o produžetku rokova za predaju radova te pozivu za prijavu paralelnih događanja pročitajte u nastavku.

Pozivamo sve zainteresirane da se uključe na panel-raspravu u organizaciji Akademskog vijeća Hrvatske akademske zajednice (HAZ) koja će se održati u petak, 26. ožujka 2021. godine, s početkom u 12.00 sati.

Fakultet organizacije i informatike suorganizator je međunarodne konferencije IEEE–TEMSCON EUROPE 2021 na temu "Innovation Networks, Entrepreneurship, Information Technology and Artificial Intelligence" koja će se održati u Dubrovniku, od 17.-21. svibnja 2021. godine, ukoliko bude moguće s obzirom na epidemiološku situaciju. U slučaju nepovoljne epidemiološke situacije, konferencija će se održati u virtualnom izdanju.

21.01.2021, 09:35

Trideset i druga po redu konferencija CECIIS - Central European Conference on Information and Intelligent Systems - CECIIS 2021 održat će se od 13. do 15. listopada 2021. godine na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu

U utorak, 8. prosinca 2020. na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) održan je početni sastanak međunarodnog strateškog projekta TEACH4EDU4 - Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs, a koji FOI koordinira uz suradnji sa šest europskih partnera.

U organizaciji Fakulteta organizacije i informatike (FOI) i Europske mreže EDEN od srijede, 7. listopada do petka 9. listopada 2020. održana je 31. konferencija CECIIS 2020. S primarnom brigom o dobrobiti svih sudionika, govornika i zaposlenika, ovogodišnje izdanje konferencije s temom 'Intelligent Systems - Trends, Future, Society' održano je u virtualnom izdanju.

09.10.2020, 15:35

Vodeći računa o svim činjenicama ugroze od COVID-19 pandemije, konferencija MIPRO 2020 ove je godine održana kao hibridni skup, što znači da se dio događanja odvijao fizički u Opatiji, a dio se prenosio online kanalima. U okviru konferencije, koja se održavala od srijede, 30. rujna do petka, 2. listopada 2020., FOI je kao jedan od suorganizatora skupa organizirao niz predavanja i radionica te prezentacija znanstvenih radova.