Studentska koordinatorica za studente s invaliditetom jedna dobitnica Nagrade dekanice za studentsko znanstveno, stručno i sportsko postignuće

Kristina Ivatović je dobitnica Nagrade dekanice za studentsko znanstveno, stručno i sportsko postignuće.

19.12.2019, 12:28
Predmet Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom

Predmet Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom zamišljen je kao sveučilišni predmet, a dostupan je za upis svim studentima koji su upisani na bilo koju sastavnicu Sveučilišta u Zagrebu na preddiplomskoj, diplomskoj ili poslijediplomskoj razini studija.

Održana je komunikacijska radionica u sklopu Erasmus+ KA2 projekta „Razvijanje učinkovitih IAG alata za zadržavanje učenika u strukovnom obrazovanju i postizanje uspjeha“

U utorak 5. studenog 2019. je u sklopu Erasmus projekta KA2 'Razvijanje učinkovitih IAG alata za zadržavanje učenika u strukovnom obrazovanju i postizanje uspjeha' – IAG4VET  održana radionica na Fakultetu organizacije i informatike. Nositelj projekta je Tartu Vocational Education Centre – Tartu VEC iz Tartua iz Estonije, a partnerske organizacije su West Nottinghamshire College of Further Education, Velika Britanija, Elektrostrojarska škola Varaždin, Hrvatska, Helsinki Business College Oy, Finska i  I.I.S. “F. Brunelleschi/L. Da Vinci, Italia.

MZO raspisalo natječaje za dodjelu stipendija

Ministarstva znanosti i obrazovanja raspisalo je natječaje za dodjelu državnih stipendija u akademskoj godini 2019./2020. Rok za prijavu je 4. studenog 2019. godine u 12:00 sati.

Prijavite se na natjecanje HACKATHRON i povećajte pristupačnost!

Cilj „Hackathona“ je razviti mobilnu aplikaciju koja će osobama s invaliditetom, građanima i posjetiteljima grada Zagreba pružiti potrebne informacije o pristupačnosti objekata od interesa na području našeg glavnog grada.

Projekt “Iskustvo Zlata vrijedi”

Poslovni dnevnik i Večernji list i ove godine organiziraju projekt „Iskustvo zlata vrijedi“, putem kojega spajaju partnere poslodavce sa studentima s invaliditetom i studentima slabijega materijalnog statusa.

08.03.2019, 08:51
Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.