S veseljem vas obavještavamo da je otvoren besplatan on-line tečaj o korištenju i istraživanju otvorenih podataka kao jedan od rezultata H2020 projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", na kojem je Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu partner.

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

Nakon četiri godine provedbe, dana 31. svibnja 2019., završili su projekti financirani od Hrvatske zaklade za znanost IoTIF i HigherDecision koji su se provodili na Fakultetu organizacije i informatike.

31.05.2019, 08:42

U sklopu projekta Time 4 Science u utorak, 03.07.2018. u 12:00 sati u Vijećnici Fakulteta, profesor Luis de Marcos Ortega održat će predavanje na temu "Social network analysis of large online gamified courses".

U sklopu projekta Time 4 Science predavanje će održati prof.dr.sc. Lelia Kiš-Glavaš na temu "Studenti s invaliditetom i o njima". Predavanje će se održati u utorak, 8.5.2018., u 10:30 sati u Vijećnici Fakulteta. Promijenili smo vrijeme zbog sjednice Vijeća koja će se održati u 12:00 sati.

U oviru Time 4 Science projekta u razdoblju od 7. do 14. veljače 2018. godine održana su tri predavanja.

U Dubrovniku je 8.11.-10.11.2017. održana 19. po redu CARNetova korisnička konferencija CUC 2017.

Dana 23. i 24. studenoga 2017. godine na Sveučilišnom računskom centru u Zagrebu održat će se seminar Analitike učenja i odlučivanje u visokom obrazovanju. Seminar se organizira u sklopu projekta Razvoj metodološkog okvira za strateško odlučivanje u visokom obrazovanju – primjer implementacije otvorenog učenja i učenja na daljinu – HigherDecision, voditeljice prof. dr. sc. Blaženke Divjak, a koji financira Hrvatska zaklada za znanost.

Fakultet organizacije i informatike sudjelovao je kao partner u organizaciji konferencije Artificial Intelligence 2 Future (AI2F - http://ai2future.com) koja se održala u Zagrebu 05. i 06.10.2017. pred gotovo 240 sudionika.