U tjednu od 14. do 16. listopada 2019. na Fakultetu organizacije i informatiku, a u suradnji s gradovima Varaždin i Čakovec je započeo sastanak projektnih partnera s ciljem praćenja realizacije projektnih aktivnosti, kao i upoznavanja lokalne sredine uključene u projekt, prepoznavanja dobre i loše prakse u provođenju lokalne politike u poticanju poduzetništva, ali i s ciljem međusobnog umrežavanja. Tijekom trodnevnog sastanka, sudionici će sudjelovati u panel raspravama, radionicama koje se provode kako na FOI-ju, tako i u gradovima Varaždin i Čakovec.

14.10.2019, 15:53

Dana 31. kolovoza 2019. godine završio je projekt MERIA u čijoj je provedbi sudjelovao i FOI.

31.08.2019, 14:52

Članovi hrvatskog dijela projekta „EDUCODE Project - Increasing the Competency of Computer Science Teaching Undergraduates on Coding Education“ (Podizanje kompetencija iz područja kodiranja/programiranja za studente nastavničkih studijskih usmjerenja iz informatike), financiranog od Erasmus+ KA2, održavali su prezentaciju rezultata projekta odnosno intelektualnih ishoda u obliku analize zahtjeva, kurikuluma i priručnika za nastavnike.

Na Fakultetu organizacije i informatike uspješno je proveden projekt naziva Digital Transformation in the Danube Region – Digitrans, koji se unutar Interreg Transnacionalnog programa Dunav provodio od 1. siječnja 2017. do 30. lipnja 2019. godine. Glavni cilj projekta bio je razviti regionalne edukacijske programe za mala i srednja poduzeća (MSP), kroz koje im se pružaju znanja potrebna za aktivnu digitalnu transformaciju poslovanja.

27.06.2019, 13:33

Od 15. do 18. svibnja 2019. godine u Ateni (Grčka) je održan drugi partnerski sastanak projekta „ABCitiEs“ (Area Based Collaborative Entrepreneurship) odobrenog u sklopu EU programa „Interreg Europe“.

U ponedjeljak, 27. svibnja i u utorak, 28. svibnja na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (Bijenička cesta 30) održat će se završna konferencija projekta MERIA.

21.05.2019, 10:14

Radionica “Dizajn i razvoj videoigara” održavat će se u terminu od 13. do 31. svibnja 2019. na Akademiji dramske umjetnosti, u organizaciji pet sastavnica Sveučilišta u Zagrebu (FOI, FER, ALU, AF / Studij dizajna, ADU) i Klastera hrvatskih proizvođača računalnih igara.

Na Fakultetu organizacije i informatike su jučer ,16. travnja, te danas, 17. travnja 2019., održani sastanci članova Uprave i nastavnika FOI-ja s kolegama iz mađarskih institucija Pannon Development Foundation (PFA), Pannon Novum i Automotive Proving Ground Zala ltd. i to na temu buduće projektne suradnje na novim tehnološkim i inovativnim rješenjima u području autonomne i električne mobilnosti kroz uključivanje sveučilišta, istraživačkih organizacija i podupirajućih organizacija za inovacije.

17.04.2019, 16:11

Završna konferencija i radionica projekta Kyrmedu održane su od 11. do 12. travnja 2019. godine u Državnom sveučilištu u Talasu (TSU).

15.04.2019, 07:51

U Zagrebu je 25. ožujka 2019. godine održana E-BIZ konferencija o digitalnom poslovanju, s ciljem potpore i ubrzanja digitalne transformacije u Hrvatskoj.

01.04.2019, 10:17