Na FOI-ju održan Alumni dan: bivši studenti ostvarili impozantne karijere nakon studija i podijelili svoja bogata iskustva u ICT-u

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u utorak, 28. svibnja u prostorijama Fakulteta u Varaždinu s ponosom održao 15 godina od osnivanja svoje alumni udruge AMAC FOI. Obljetnica je protekla u znaku FOI Alumni dana, središnjeg događanja koji je u Varaždin vratio brojne bivše studente, nastavnike i prijatelje Fakulteta. Bila je to idealna prilika za umrežavanje i razmjenu iskustava, dok su u tematskom okruglom stolu gostovali i bivši studenti s izuzetnim karijerama u ICT-u. Okupljenima je na FOI-ju dobrodošlicu poželjela dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa.

Podcast 'FOI Business Talks' ove srijede uz Katarinu Doru Kepić iz Konzuma

Fakultet organizacije i informatike, Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI u suradnji s Prvom školskom televizijom realizira desetu podcast emisiju 'FOI Business Talks', u kojoj gostuje Katarina Dora Kepić, bivša studentica FOI-ja (smjer Informacijsko i programsko inženjerstvo), koja danas razvija programske proizvode za tvrtku Konzum. Podcast, koji vodi voditeljica CPSRK-a Amalija Koren Cavaleiro, bit će biti emitiran ove srijede, 29. svibnja u 18:00 sati na YT kanalu FOI-ja i putem Facebook stranice FOI-ja.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održat će pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine u dvorani 6 (FOI 1) u 10:30 sati doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održat će pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“.

Pozvano predavanje: Damir Opsenica, društvo Maritime Center of Excellence

Damir Opsenica, iz društva Maritime Center of Excellence, održat će pozvano predavanje na FOI-ju, u okviru kolegija Digitalno poslovanje, u srijedu, 29. svibnja 2024. s početkom u 12:00 sati na FOI 2 (dvorana 1).

Pozvano predavanje: Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera

U utorak, 28. svibnja 2024., na kolegiju Komuniciranje i virtualni timovi u organizaciji pozvano predavanje održat će Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera.

Pozvano predavanje: dr. sc. Chris McGrew s Indiana State University u SAD-u

Pozvano predavanje dr. sc. Chrisa MeGrewa, direktora Center for Global Engagement na Indiana State University, IN, USA  održano je u srijedu, 15. svibnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Pozvano predavanje: Prof. Luis de Marcos Ortega - Machine Learning for Software Engineering Projects

U sklopu kolegija Programsko inženjerstvo, prof. Luis de Marcos Ortega sa Sveučilišta u Alcali (Španjolska) je u utorak, 7. svibnja 2024. održao pozvano predavanje na temu Machine Learning for Software Engineering Projects. Prof. de Marcos Ortega trenutno boravi u posjetu našem Fakultetu, a predavanje je održano kontaktno na FOI-ju i online.

Otvoren je natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Sloveniji

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intezivni program (BIP) pod nazivom »Organization, Management, & Society«, kojeg organizira Sveučilište u Mariboru. Fizički dio održat će se u Kranju na Fakultetu organizacijskih znanosti od 2. do 7. rujna 2024., a može sudjelovati do 4-ero studenata te 2 nastavnika FOI-ja.Rok za prijavu je 10. svibnja 2024.

Luka Brlek, Senior Frontend Developer iz Speck-a gost je drugog FOI-jevog podcasta

Luka Brlek je 2011. godine završio studij Informacijski i poslovni sustavi na Fakultetu organizacije i informatike, a danas radi na seniorskoj poziciji u poduzeću Speck, gdje se bavi izradom dizajna i razvojem novih značajki te eCommerce i B2B aplikacija. Emisiju FOI Business Talks pogledajte u srijedu, 24. travnja 2024. u 18:00 sati putem FOI FB i YT kanala.

Potpisan Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima s tvrtkom Siemens Energy d.o.o.

Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima između Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i tvrtke Siemens Energy d.o.o. danas su u Varaždinu na FOI-ju potpisali dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i predsjednik Uprave Siemens Energy d.o.o. Boris Miljavac, uz prisustvo ministra gospodarstva i održivog razvoja Damira Habijana. Sporazum je potpisan u cilju dugoročne znanstvene, tehničke i stručne suradnje na području istraživanja i razvoja, a posebice na projektima razvoja novih tehnologija. Današnjem sastanku su prisustvovali i prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić.