Informativni dan programa Obzor Europa na Fakultetu organizacije i informatike

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (FOI) zajedno s Agencijom za mobilnost i programe EU-a (AMPEU) te Ministarstvom znanosti i obrazovanja, organizira Informativni dan programa Obzor Europa, koji će se održati u srijedu, 15. svibnja 2024. godine na FOI-ju u Varaždinu s početkom u 10:00 sati (FOI 1, Pavlinska 2, dvorana 10).

30.04.2024, 14:25
Na FOI-ju uskoro Dani međunarodne suradnje - FOI International Days 2024

Sa zadovoljstvom vas pozivamo da nam se pridružite na šesnaestim Danima međunarodne suradnje – FOI International Days 2024 koji će se održati od 15. do 17. svibnja 2024.

Natječaj za upis na sveučilišne specijalističke studije

Raspisani su natječaji za upis na sveučilišne specijalističke studije Menadžment poslovnih sustava, Upravljanje sigurnošću i revizija informacijskih sustava te E-učenje u obrazovanju i poslovanju.

Objavljen Natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti u ak. god. 2024./2025.

Objavljen je natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, znanstvenoga polja INFORMACIJSKE ZNANOSTI.

Studenti FOI-ja sudjelovali na Automation Summitu u Splitu

Automation Summit godišnja je konferencija na kojoj se okupljaju voditelji na najvišim razinama menadžmenta, stručnjaci iz industrije i vizionari iz cijelog svijeta, željni istraživanja najnovijih dostignuća u automatizaciji i tehnologiji. Ovogodišnje izdanje od 25. do 26. travnja, okupilo je više od 200 takvih sudionika i 20 međunarodnih govornika. Na Automation Summitu sudjelovao je i tim FOI-jevih studenata: Gabrijela Korpar, Matej Gudelj i Niko Rastija, kojima je sudjelovanje omogućila OTP banka, strateški partner FOI-ja. Više u nastavku...

29.04.2024, 13:02
Festival znanosti na FOI-ju u Varaždinu i okolici okupio djecu i mlade iz cijele regije - otvorena izložba i održano 19 radionica

Početak programa Festivala znanosti u Varaždinu održan je u ponedjeljak, 22. travnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, gdje je u prizemlju otvorena izložba dječjih radova na temu Jesu li računala pametnija od nas?. Program je nastavljen nizom radionica na FOI-ju i u pojedinim vrtićkim objektima. Ukupno 22 zaposlenika FOI-ja odradilo je 19 radionica, a sudionici su bili iz 7 vrtićkih grupa i 10 razreda iz Varaždina, okolice i Medimurja.

Izobrazba u području javne nabave (17.5.2024. - 15.6.2024.)

Fakultet organizacije i informatike, od strane Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja ovlašteni nositelj, organizira Program izobrazbe u području javne nabave. Program izobrazbe u području javne nabave sastavni je dio Specijalističkog programa izobrazbe. Pohađanje Programa izobrazbe uvjet je za pristupanje pisanom ispitu koji provodi tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave. Polaznicima koji su uspješno položili ispit izdaje se certifikat kojim se potvrđuje posjedovanje znanja i vještina u području javne nabave

Nastupno predavanje – dr. sc. Robertina Zdjelar

Dana 9. svibnja 2024. godine u sklopu redovite nastave na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike, s početkom u 15:30 sati bit će održano nastupno predavanje dr. sc. Robertine Zdjelar na temu „Modeli digitalne inkluzije“.

29.04.2024, 09:20
FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Godišnja nagrada Društva sveučilišnih nastavnika i drugih znanstvenika dodijeljena je u Zagrebu FOI-jevoj višoj asistentici dr. sc. Marijani Bubanić

Svečana dodjela Godišnje nagrade mladim znanstvenicima i umjetnicima Društva sveučilišnih nastavnika i drugih znanstvenika u Zagrebu održana je 22. travnja 2024. u prostorijama Društva u Zagrebu. Ovogodišnja laureatkinja je i dr. sc. Marijana Bubanić, viša asistentica s Fakulteta organizacije i informatike, a Nagradu je primila za rad iz područja društvenih znanosti, polje ekonomija.

26.04.2024, 09:53